Вартість нафти зросла на тлі обіцянок США продовжити атакувати хуситів
Ф'ючерси на нафту марки Brent та американську нафту West Texas Intermediate зросли на 0,6%

Ціни на нафту зросли в понеділок, 17 березня, після того, як США пообіцяли продовжувати атакувати єменських хуситів, допоки це угруповання, яке підтримує Іран, не припинить напади на судноплавство.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 41 цент, або на 0,6%, до $70,99, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate зросли на 40 центів, або 0,6%, до $67,58 за барель.
У агентстві зазначили, що під час авіаударів США загинули щонайменше 53 людини. Це найбільша військова операція США на Близькому Сході з моменту вступу президента Дональда Трампа на посаду в січні.
За словами одного з американських чиновників, кампанія може тривати тижнями.
Напади хуситів на судна в Червоному морі, за даними аналітиків, порушили світову торгівлю й поклали початок дорогій кампанії американських військових із перехоплення ракет і безпілотників.
Минулого тижня ціни на нафту зросли, перервавши тритижневу смугу втрат через занепокоєння щодо уповільнення світової економіки, викликаного ескалацією торгової напруженості між США та іншими країнами.
Обидва контрольні показники трохи збільшилися після зростання на понад 1% на початку азійської торгівлі, оскільки Китай повідомив про неоднозначний початок року.
У неділю КНР оприлюднила «спеціальний план дій», аби підвищити внутрішнє споживання та економічне відновлення на тлі інформації про торговельні мита США проти Китаю. Ці зусилля загрожували порушити світовий торговий порядок.
Аналітики Goldman Sachs знизили прогнози цін на нафту та заявили, що очікують на повільніше зростання економіки США через тарифи, накладені на такі країни, як Канада, Китай і Мексика.
«Ми знижуємо на $5 наш прогноз для Brent на грудень 2025 року – до $71 за барель (WTI – до $67), наш діапазон для Brent – до $65–80 і наш середній прогноз на 2026 рік – до $68 для Brent (WTI – до $64)», – йдеться в повідомленні аналітиків.
У Goldman Sachs наголосили, що попит на нафту зростатиме повільніше, аніж передбачалося раніше, а пропозиція з боку Організації країн – експортерів нафти та її союзників (ОПЕК+) перевищувала прогнози.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що китайські нафтові компанії відмовляються від російської нафти через побоювання санкцій. «Вони поки що взяли перерву, обмірковуючи, чи є способи обійти це», – повідомило джерело Reuters.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].