Китайські нафтові компанії відмовляються від російської нафти через побоювання санкцій – Reuters
«Вони поки що взяли перерву, обмірковуючи, чи є способи обійти це», — повідомило джерело агентства

Державні нафтові компанії Китаю скорочують закупівлі російської нафти через стурбованість санкціями США, повідомило 14 березня Reuters з посиланням на джерела в галузі.
Китайці намагаються уникати купувати нафту у постачальників, які безпосередньо входять до списків санкцій.
«Вони поки що взяли перерву, обмірковуючи, чи є способи обійти це», – повідомило джерело Reuters.
росія залишається найбільшим постачальником нафти в Китай, на неї припадає 20% від загального імпорту.
Незважаючи на поглиблення торгових відносин Китаю з росією, зростаючий економічний тиск змусив багато китайських фінансових установ скоротити співпрацю з москвою, побоюючись вторинних санкцій США.
Китайські державні Sinopec і Zhenhua Oil повністю припинили поставки, тоді як PetroChina і CNOOC продовжили поставки в березні, але зі зменшеними обсягами, згідно з джерелами, обізнаними з цим питанням.
Джерело Sinopec повідомило, що компанія припинила закуповувати російську нафту, оскільки провела додаткові перевірки дотримання санкцій США та очікує «чіткої картини» поточних американсько-російських переговорів щодо припинення війни в Україні.
Компанія може відновити поставки, якщо переговори приведуть до зняття санкцій, йдеться в повідомленні.
PetroChina, ключовий покупець російської нафти ESPO у «Роснефти», продовжила офшорні поставки в березні, але в менших обсягах, повідомили Reuters джерела.
CNOOC, ще один великий покупець, також скоротив свої поставки.
Екс-президент США Джо Байден 10 січня запровадив масштабні «прощальні» санкції проти енергетичного сектору росії, націлившись на «Газпром нефть» та «Сургутнефтегаз»; понад 180 нафтових танкерів, що транспортують сиру нафту з рф, Ірану та Венесуели; і страхові компанії, які займаються російською нафтовою логістикою.
Бекграунд. Нагадаємо, CША посилили санкції проти російських банків після відмови путіна від негайного припинення вогню. Білий дім має намір продовжувати політику санкцій, щоб добитися припинення бойових дій в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].