Зараз як ніколи Україні потрібна децентралізація – посол ЄС в Україні
Катаріна Матернова заявила, що Європейський Союз продовжуватиме підтримувати Україну у цьому процесі

18 березня 2025 року в Києві відбулася презентація фази ІІІ «U-LEAD з Європою». На ній із вітальним словом виступили донори та партнери «U-LEAD з Європою».
Серед них: Катаріна Матернова, пані посол Європейського Союзу в Україні; Мартін Єґер, посол Німеччини в Україні; Матея Превольшек, посолка Словенії в Україні; Себастьян Сурун, заступник Посла Франції в Україні та інші.
Так, у своєму виступі Катаріна Матернова наголосила на важливості децентралізації для стійкості України: «Ми б не вижили так, як ми вижили на початку війни, якби не децентралізація. Якби не процеси і не схильність людей брати ініціативу у свої руки».
Вона наголосила, що цей процес триває навіть у воєнний час, і його успіхи є ключовими для відновлення країни: «Зараз як ніколи Україні потрібна децентралізація. Як ніколи Україні потрібна влада, ініціатива, ідеї і, зрештою, їхнє втілення в її власних руках».
Водночас посол Німеччини Мартін Єґер зазначив, що програма переходить у нову фазу, до якої долучається Франція: «Ми не просто продовжуємо нашу роботу – ми також розширюємо наш спільний підхід «Team Europe», адже сьогодні до U-LEAD як ключовий партнер приєднується Франція».
Він також наголосив на ролі місцевого самоврядування перед викликами війни: «Попри величезні виклики, місцеві основи, закладені українським урядом та підтримані через U-LEAD, вистояли».
Тим часом Матея Превольшек, посолка Словенії, акцентувала на зміцненні міжмуніципального співробітництва: «У третій фазі ми плануємо розширити міжмуніципальні партнерства та зміцнити наявні через спеціалізовані програми наставництва, що враховують конкретні потреби українських громад».
Вона повідомила про створення нових партнерств у межах механізму «Мости довіри», який реалізується ЄС у рамках «U-LEAD з Європою».
Крім того, Себастьян Сурун, заступник посла Франції в Україні, зазначив, що Франція має значний досвід підтримки децентралізації: «Ми вже понад 10 років працюємо тут через нашу агенцію технічної допомоги Expertise France».
Він також наголосив на важливості спільної європейської співпраці: «Ми впевнені, що наші партнери навчать нас так само багато, як і ми намагатимемося поділитися своїми знаннями».
Довідково. Програма «U-LEAD з Європою» (Ukraine – Local Empowerment, Accountability and Development Programme) була започаткована 2016 року для підтримки впровадження багаторівневого врядування, яке є прозорим, підзвітним та орієнтованим на потреби населення України.
Нині програма, яку підтримують ЄС і його держави-члени (Німеччина, Данія, Франція, Польща та Словенія) у партнерстві з урядом України, офіційно розпочинає ІІІ фазу реалізації.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що українські громади за останні 2 роки налагодили 36 партнерств із європейськими муніципалітетами. Про співпрацю «U-LEAD з Європою» з Асоціацією міст України йшлося на форумі «Єдність для Перемоги та відновлення України».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].