Гранти для переробних підприємств: за перший місяць подано 201 заявку на понад 1 млрд грн

Гранти для переробних підприємств: за перший місяць подано 201 заявку на понад 1 млрд грн

Попит на державну підтримку зріс проти аналогічного періоду 2024 року

Гранти для переробних підприємств: за перший місяць подано 201 заявку на понад 1 млрд грн
Фото: ілюстративне

Протягом першого місяця дії програми у 2025 році українські підприємці подали 201 заявку на отримання грантів для переробних підприємств на загальну суму понад 1,07 млрд грн. За аналогічний період минулого року було подано 144 заявки на 701 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що програма є частиною політики розвитку виробників «Зроблено в Україні» та передбачає можливість отримання, на умовах співфінансування, коштів для модернізації та розширення виробничих потужностей переробних підприємств. 

Серед заявників – виробники харчової продукції, меблів, металевих виробів, бетону, підприємства деревообробної галузі та агропереробники. Значну частку заявок подали виробники літальних апаратів.

«Проти минулого року кількість заявок зросла майже на 40%, а запитувана сума фінансування – на 52,6%. Зростання активності  бізнесу в цій грантовій програмі свідчить про те, що українські підприємці, попри всі складнощі, націлені на розвиток і шукають для цього можливості. Особливо важливо, що лідерами з кількістю заявок цього місяця є проєкти у сфері виробництва літальних апаратів», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

За даними міністерства, найактивніше заявки подавали підприємці з Львівської області (29), Києва (22), Київської (19), Харківської (17) та Дніпропетровської (17) областей. Загалом заявки надійшли майже з усіх регіонів України разом із прифронтовими Харківською, Запорізькою та Миколаївською областями.

Як нагадують у Мінекономіки, подача заявок триває постійно, хвилями по два тижні. З 15 березня триває третя хвиля приймання заявок. Документи можна подати через платформу «Дія».

Уточнюється, що умови програми передбачають співфінансування 50/50 для більшості підприємств та 80/20 для виробників безпілотників, поліграфії й підприємств у прифронтових регіонах.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Рада ЄС виділить Україні 3,5 млрд євро в межах ініціативи Ukraine Facility. Кошти спрямують на «пріоритетні та важливі для людей бюджетні видатки».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло