Вартість нафти зросла на тлі нових санкцій США проти Китаю та планів ОПЕК+ щодо видобутку

Вартість нафти зросла на тлі нових санкцій США проти Китаю та планів ОПЕК+ щодо видобутку

Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 0,3%, на американську нафту West Texas Intermediate – на 0,4%

Вартість нафти зросла на тлі нових санкцій США проти Китаю та планів ОПЕК+ щодо видобутку
Фото: Depositphotos

У п’ятницю вартість нафти зросла та прямувала до другого поспіль тижневого підвищення на тлі нових санкцій США проти Ірану та планів ОПЕК+ скоротити видобуток, що підвищило очікування стосовно зменшення пропозиції.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 21 цент, або 0,3%, до $72,21 за барель. Ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) подорожчали на 25 центів, або 0,4%, до $68,32 за барель.

За підсумками тижня обидва еталонні сорти нафти мали зрости приблизно на 2%, що стало б їхнім найбільшим тижневим приростом із початку 2025 року.

У четвер Міністерство фінансів США оголосило про нові санкції, пов’язані з Іраном. Уперше під обмеження потрапив незалежний китайський нафтопереробний завод, а також інші компанії та судна, які долучалися до постачання іранської нафти в Китай.

Аналітики RBC Capital Markets зазначили, що санкції проти китайських компаній є «очевидною ескалацією санкційної політики». Вони додали, що, попри мінімальний фізичний вплив санкцій, ризикову премію на нафту можуть враховувати серйозніше.

У Reuters розповіли, що це вже четвертий пакет санкцій Вашингтону проти Ірану з моменту, коли президент США Дональд Трамп у лютому пообіцяв відновити кампанію «максимального тиску» на Тегеран, намагаючись звести експорт іранської нафти до нуля.

Аналітики ANZ Bank прогнозують, що через жорсткіші санкції експорт іранської нафти скоротиться на 1 млн барелів на добу. За даними сервісу відстеження суден Kpler, у лютому цей показник перевищував 1,8 млн барелів на добу.

За словами аналітиків агентства, підтримку цінам на нафту також надала нова угода ОПЕК+, оголошена в четвер. Вона передбачає, що сім країн-учасниць додатково скоротять видобуток, аби компенсувати перевищення квот у минулі місяці. Це означатиме щомісячне скорочення на рівні 189 000–435 000 барелів на добу, і триватиме така політика до червня 2026 року.

У березні, за даними Reuters, ОПЕК+ підтвердила, що вісім її членів із квітня почнуть щомісяця нарощувати видобуток на 138 000 барелів на добу. Це часткове відновлення виробництва після скорочення на 5,85 млн барелів на добу, яке запровадили з 2022 року для підтримки ринку.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ціни на пальне в Україні знижуються. Регіональні мережі АЗС активно переглядають вартість бензину та дизелю.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло