Вартість нафти зросла на тлі нових санкцій США проти Китаю та планів ОПЕК+ щодо видобутку
Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 0,3%, на американську нафту West Texas Intermediate – на 0,4%

У п’ятницю вартість нафти зросла та прямувала до другого поспіль тижневого підвищення на тлі нових санкцій США проти Ірану та планів ОПЕК+ скоротити видобуток, що підвищило очікування стосовно зменшення пропозиції.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 21 цент, або 0,3%, до $72,21 за барель. Ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) подорожчали на 25 центів, або 0,4%, до $68,32 за барель.
За підсумками тижня обидва еталонні сорти нафти мали зрости приблизно на 2%, що стало б їхнім найбільшим тижневим приростом із початку 2025 року.
У четвер Міністерство фінансів США оголосило про нові санкції, пов’язані з Іраном. Уперше під обмеження потрапив незалежний китайський нафтопереробний завод, а також інші компанії та судна, які долучалися до постачання іранської нафти в Китай.
Аналітики RBC Capital Markets зазначили, що санкції проти китайських компаній є «очевидною ескалацією санкційної політики». Вони додали, що, попри мінімальний фізичний вплив санкцій, ризикову премію на нафту можуть враховувати серйозніше.
У Reuters розповіли, що це вже четвертий пакет санкцій Вашингтону проти Ірану з моменту, коли президент США Дональд Трамп у лютому пообіцяв відновити кампанію «максимального тиску» на Тегеран, намагаючись звести експорт іранської нафти до нуля.
Аналітики ANZ Bank прогнозують, що через жорсткіші санкції експорт іранської нафти скоротиться на 1 млн барелів на добу. За даними сервісу відстеження суден Kpler, у лютому цей показник перевищував 1,8 млн барелів на добу.
За словами аналітиків агентства, підтримку цінам на нафту також надала нова угода ОПЕК+, оголошена в четвер. Вона передбачає, що сім країн-учасниць додатково скоротять видобуток, аби компенсувати перевищення квот у минулі місяці. Це означатиме щомісячне скорочення на рівні 189 000–435 000 барелів на добу, і триватиме така політика до червня 2026 року.
У березні, за даними Reuters, ОПЕК+ підтвердила, що вісім її членів із квітня почнуть щомісяця нарощувати видобуток на 138 000 барелів на добу. Це часткове відновлення виробництва після скорочення на 5,85 млн барелів на добу, яке запровадили з 2022 року для підтримки ринку.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ціни на пальне в Україні знижуються. Регіональні мережі АЗС активно переглядають вартість бензину та дизелю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].