Верховна Рада може знищити інструмент моніторингу способу життя

Верховна Рада може знищити інструмент моніторингу способу життя

Депутати хочуть прийняти закон, який суттєво обмежить НАЗК у перевірці законності статків посадовців

Верховна Рада може знищити інструмент моніторингу способу життя
Фото: Depositphotos

На пленарному засіданні народні депутати розглянуть правки до закону «Про запобігання корупції», що суттєво обмежать НАЗК у перевірці законності статків посадовців. Зміни можуть знищити інструмент моніторингу способу життя (МСЖ).

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Національне агентство з питань запобігання корупції звернулося до Верховної Ради з проханням відстояти збереження інструменту. Пропоновані зміни ускладнять перевірку сумнівних активів і статків, отриманих до публічної служби. НАЗК зазначає, що це дозволить декларантам вказувати відсутні активи для їх подальшої легалізації.

Серед запропонованих змін, які розглядатимуть народні депутати:

  • Обмеження МСЖ лише періодом перебування у статусі декларанта, що унеможливить оцінку законності статків, набутих раніше, та надасть можливість пояснювати походження активів законними доходами до початку публічної служби. Це створює ризик узаконення необґрунтованих активів і звільнення від відповідальності після звільнення.
  • Здійснення МСЖ лише декларанта та членів його сім’ї, що дозволить недоброчесним посадовцям оформлювати активи на третіх осіб без можливості їхнього виявлення. Натомість чинний порядок моніторингу дозволяє виявляти такі випадки.
  • Обмеження терміну здійснення МСЖ трьома місяцями. Моніторинг потребує часу для аналізу великого обсягу даних, здійснення міжнародних запитів і детального аналізу фінансових документів. Навіть простий моніторинг способу життя може тривати шість місяців, у складних випадках – понад рік.

У НАЗК зауважили, що за напрямом моніторингу способу життя створено вже 61 матеріал на 231,56 млн грн і скеровано до САП, ще 30,95 млн грн уже стягнуто в дохід держави. Загалом сума необґрунтованих активів і незаконного збагачення за результатами МСЖ становить понад 1,5 млрд грн.

В агентстві вважають, що запропоновані зміни спрямовані на обмеження виключно повноважень НАЗК і нівелюють такий  інструмент фінансового контролю, як МСЖ. 

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Офіс Генпрокурора не звільнив жодного прокурора з фіктивною інвалідністю. Зараз повідомили про підозру лише 2 із 74 прокурорів із фейковими інвалідностями.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло