росія розробляє супутник, здатний нести ядерну зброю – розвідка США

росія розробляє супутник, здатний нести ядерну зброю – розвідка США

В звіті також попереджають, що війна в Україні дала росії широке уявлення про західні системи озброєння та можливості збору розвідданих

росія розробляє супутник, здатний нести ядерну зброю – розвідка США
фото Shutterstock

росія розробляє супутник, здатний переносити ядерну зброю. Про це йдеться в останній щорічній оцінці загроз, опублікованій розвідувальною спільнотою Сполучених Штатів, яку цитує Sky News 25 березня.

У звіті попереджається, що така система може мати «руйнівні наслідки» як для Сполучених Штатів, так і для ширшої міжнародної спільноти.

В оцінці також зазначається, що війна в Україні дала росії широке уявлення про західні системи озброєння та можливості збору розвідданих.

Хоча у звіті робиться висновок, що москва навряд чи зможе забезпечити повну перемогу в Україні, він наголошує, що баланс сил наразі на користь російських сил.

Незважаючи на занепокоєння щодо ядерних амбіцій росії, військові аналітики відзначають, що ймовірність ядерної війни залишається незмінною.

За словами аналітика Майкла Кларка, ядерна зброя пропонує обмежену тактичну перевагу в поточній війні та навряд чи змінить динаміку бою.

Раніше супутникові знімки показали, що росія готує міжконтинентальну балістичну ракету Р-30 «Булава», яка є ключовим компонентом її стратегічних ядерних сил. На знімках зафіксовано злагоджену роботу 12-го Головного управління росії, яке відповідає за ядерне озброєння.

«Булава», призначена для підводних човнів класу «Борей», може нести кілька боєголовок із радіусом дії до 9300 км.

Незважаючи на заяви росії про успішний запуск, українська розвідка повідомила про невдале випробування в листопаді.

Бекграунд. Нагадаємо, адміністрація Трампа випадково додала журналіста The Atlantic у чат, де таємно планувалися удари по хуситах. Віце-президент Венс і глава Пентагону Гегсет обурювалися, що США знову «змушені рятувати Європу», бо крім них більше немає кому, і вимагали стягнути з ЄС компенсацію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло