Тайвань розробив безпілотний катер за зразком українських дронів
Катер, обладнаний системами штучного інтелекту та автономної навігації, призначений для оборони острова від можливого вторгнення з боку Китаю

Тайвань презентував свій перший безпілотний катер Endeavor Manta, створений за зразком українських морських дронів, які ефективно використовуються у війні проти росії. Судно, оснащене штучним інтелектом й автономною навігацією, призначене для захисту острова від можливого китайського вторгнення.
Про це повідомляє The War Zone.
Презентація Endeavor Manta відбулася в порту Гаосюн на півдні Тайваню під час урочистої церемонії спуску на воду, організованої Тайванською суднобудівною корпорацією.
Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, розробка катера стартувала торік і була натхненна досвідом України, яка активно використовує морські дрони для атак на російські кораблі та військові об’єкти рф.
Endeavor Manta має довжину 8,6 м, ширину 3,7 м, водотоннажність понад 5 тонн при повному завантаженні. Його корпус виготовлений з армованого пластику із застосуванням технологій зниження помітності. Два підвісні двигуни забезпечують максимальну швидкість понад 35 вузлів
Катер оснащений сучасними системами зв’язку, це, зокрема, 4G, радіостанції прямої видимості та супутниковий зв’язок. У разі втрати сигналу він здатен автономно повернутися на базу.
Серед функцій катера – робота в режимі рою, система уникнення зіткнень, автоматичне розпізнавання цілей і механізм самознищення для запобігання потрапляння до рук противника.
Endeavor Manta планується оснастити легкими торпедами для ураження ворожих кораблів. Після використання боєприпасів катер зможе атакувати цілі шляхом тарана завдяки боєголовці, інтегрованій у носову частину.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що 9 січня китайське судно пошкодило підводні кабелі біля узбережжя Тайваню, що посилило напруженість між країнами. На тлі ескалації навколо острова та найбільших за 30 років військових навчань КНР у Тайванській протоці це може вилитись у воєнний конфлікт у регіоні, на який припадає 60% світового ВВП та 50% світової торгівлі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].