Україна завдала ударів по російському пункту пропуску, який використовувався для запуску дронів
Цей авіаудар став відповіддю на застосування БПЛА з району Погар по об’єктах цивільної інфраструктури України, зазначили в Генштабі

27 березня Військово-повітряні сили України завдали високоточного авіаудару по пункту пропуску «Погар» у Брянській області рф, йдеться в повідомленні Генштабу ЗСУ від 28 березня.
Повідомляється, що блокпост, розташований поблизу села Случовськ поблизу Чернігівської області України, використовувався як стартовий майданчик для атак російських безпілотників, спрямованих на територію України.
Удар знищив ключову військову інфраструктуру, включаючи комунікаційне обладнання, системи електронної боротьби та технології спостереження. За попередніми оцінками, загинули від 15 до 40 російських військових.
У Генштабі повідомили, що блокпост неодноразово використовувався для запуску безпілотників у напрямку українських областей, зокрема Сумської, а також районів Курщини. Очікується, що його знищення зменшить оперативний потенціал росії в цих районах.
«Цей авіаудар став відповіддю на застосування БПЛА з району Погар по об’єктах цивільної інфраструктури та населених пунктів України», – зазначили в Генштабі.
Удар стався після продовження атак безпілотників на українські міста, які призвели до жертв серед цивільного населення та пошкодження житлових районів.
Попри часткову домовленість між Україною та росією про обмеження ударів по енергетичній та військово-морській інфраструктурі від 25 березня, росія продовжила щоденні запуски безпілотників.
Раніше росія завдала ударів шахедами по Одеській і Полтавській областях, завдавши шкоди цивільній та енергетичній інфраструктурі. Пожежі спалахнули на багатьох об'єктах, у тому числі в житлових будинках і промислових зонах.
В Одесі постраждала одна людина, а в Полтаві постраждали склади та трансформаторна установка. Українські чиновники повідомили, що деякі безпілотники були перехоплені, але уламки завдали додаткових руйнувань.
Атаки відбулися, незважаючи на нещодавні угоди щодо обмеження ударів по енергетичній інфраструктурі.
Бекграунд. Нагадаємо, Зеленський доручив Умєрову зібрати докази порушення росією мораторію на удари по енергетиці.
Поки немає третіх країн, які будуть відповідати за моніторинг, докази передаватимуть до США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].