Угорщина заявила про вихід із юрисдикції Міжнародного кримінального суду
Про це Орбан оголосив у зв’язку з приїздом у країну Нетаньягу, щодо якого МКС видав ордер про арешт

Уряд Угорщини оголосив про вихід із юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МКС) одразу після прибуття в країну прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, ордер на арешт якого видав суд.
Про це повідомляє Reuters.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Прем'єр Угорщини Віктор Орбан запросив Нетаньягу до Будапешта ще в листопаді минулого року – через день після того, як МКС видав ордер на арешт ізраїльського лідера. Суд звинувачує Нетаньягу у злочинах на території Гази після наступу Ізраїлю, розпочатого у відповідь на напад бойовиків ХАМАСу на південь країни.
Гергей Гуйяш, голова канцелярії Орбана, заявив, що, хоча Угорщина й ратифікувала Римський статут МКС 2001 року, його положення не були інтегровані в національне законодавство. З його слів, це означає, що країна не зобов'язана виконувати ордери суду.
3 квітня Гуйяш повідомив, що процес виходу країни з МКС розпочнеться того самого дня.
Законопроєкт про вихід Угорщини з МКС, як очікується, буде затверджено парламентом, у якому домінує партія Орбана «Фідес». Проте юрисдикція МКС перестане поширюватися на Угорщину лише за рік після цього.
11 березня за ордером Міжнародного кримінального суду на Філіппінах заарештували колишнього президента країни Родріго Дутерте. Хоча Філіппіни під час його президентства вийшли з юрисдикції МКС, мандат суду продовжив діяти стосовно раніше скоєних злочинів. Наступного дня Дутерте доправили до Гааги.
Як відомо, раніше МКС видав ордер на арешт путіна та російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.