Німеччина вперше придбає дрони-камікадзе

Німеччина вперше придбає дрони-камікадзе

ФРН вже замовила достатню кількість таких безпілотників, які будуть передані військовим для випробувань

Німеччина вперше придбає дрони-камікадзе
Фото: ілюстративне

Німеччина ухвалила рішення вперше закупити баражувальні боєприпаси – так звані дрони-камікадзе – в межах масштабної програми модернізації армії.

Про це повідомило AFP і Reuters.

Так, речник німецького Міністерства оборони Мітко Мюллер повідомив, що ФРН вже замовила достатню кількість таких безпілотників, які будуть передані військовим для випробувань. При цьому він не розкрив деталей щодо типу боєприпасів або компанії-виробника.

Агентство Reuters зазначає, що закупівля ударних дронів у Німеччині була суперечливою, оскільки деякі політики пов'язують їх із цілеспрямованими позасудовими вбивствами, здійсненими силами США в Афганістані.

Відтак знадобилися роки запеклих дебатів, перш ніж парламент погодився у 2022 році дозволити великим дронам, таким як Heron TP, які літають на значно більших висотах, нести озброєння.

Однак військова модернізація є більш нагальною для Німеччини зараз, на тлі триваючої війни між росією та Україною і сумнівів щодо майбутнього військового захисту з боку США.

За словами співрозмовників Reuters, контракти з двома компаніями на першу партію дронів-камікадзе будуть підписані в найближчі дні. Армія, повітряні та військово-морські сили Німеччини випробовуватимуть їх упродовж наступних місяців.

«Використання безпілотників і захист від них має вирішальне значення для виживання наших військ на сучасному полі бою, це те, чому ми навчилися в Україні. Кожен солдат повинен вміти керувати безпілотниками, так само, як сьогодні всі вміють користуватися біноклем», – сказав один із анонімних співрозмовників.

Агентство стверджує, що до кінця року Німеччина намагатиметься підписати довгострокові контракти на більшу кількість безпілотників, що скоротить період впровадження нової зброї, який зазвичай триває роками.

Оскільки технологія безпілотників швидко розвивається, в угодах буде зазначено, що компанії спочатку поставлять обмежену кількість апаратів для тренувальних цілей, а згодом їх можуть попросити поставити більшу кількість новітніх моделей в найкоротші терміни, якщо це буде потрібно.

«Немає сенсу купувати тисячі безпілотників лише для того, щоб зрозуміти, що вони застаріли до того часу, коли вони нам знадобляться», – додав один із співрозмовників.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв що, Німеччина вперше за останні роки схвалила продаж суттєвих обсягів зброї Туреччині. Раніше федеральний уряд різко скоротив до мінімуму продаж зброї Туреччині через «похолоднішання» відносин з Анкарою з багатьох причин, проте тепер з’явився сигнал, що ця тенденція змінюється.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло