Після втечі США з Афганістану таліби заволоділи мільйоном одиниць американської зброї, яку продають на чорному ринку – ВВС

Після втечі США з Афганістану таліби заволоділи мільйоном одиниць американської зброї, яку продають на чорному ринку – ВВС

Трамп обіцяв повернути зброю з Афганістану, за його даними, там залишилося сучасної зброї на $85 млрд

Після втечі США з Афганістану таліби заволоділи мільйоном одиниць американської зброї, яку продають на чорному ринку – ВВС
фото DR

Півмільйона одиниць американської зброї, якими таліби заволоділи після відходу військ міжнародної коаліції з Афганістану, було втрачено, продано або контрабандою переправлено іншим угрупованням. ООН вважає, що частина озброєнь потрапила до рук «Аль-Каїди».

Джерело. Про це передає ВВС з посиланням на джерела.

До рук талібів потрапила вогнепальна зброя, така як гвинтівки M4 та M16, старіші зразки, а також військова техніка, розповів колишній афганський чиновник на умовах анонімності.

Коли таліби наступали на Кабул у 2021 році, багато афганських військових здалися або втекли, покинувши зброю та транспортні засоби. Іншу частину залишили американські війська.

Наприкінці минулого року на засіданні Комітету із санкцій Радбезу ООН у місті Доха представники уряду талібів заявили, що половина цих озброєнь зникла невідомо куди.

ООН підтвердила, що місцезнаходження півмільйона одиниць зброї дійсно невідоме.

У доповіді ООН, опублікованій у лютому, йдеться, що угруповання афілійовані з «Аль-Каїдою», отримували доступ до зброї, захопленої талібами, або купували її на чорному ринку.

У звіті ООН за 2023 рік йдеться, що влада «Талібану» дозволила польовим командирам залишити собі 20% конфіскованої американської зброї, внаслідок чого процвітає чорний ринок.

ООН наголосила, що «дарування зброї широко практикується між польовими командирами та їхніми бійцями для консолідації сил. Чорний ринок залишається багатим джерелом зброї для «Талібану».

Колишній журналіст у Кандагарі розповів ВВС, що відкритий ринок зброї існував у місті протягом року після захоплення влади талібами, але тепер пішов у підпілля за допомогою WhatsApp. Багаті люди і польові командири торгують новою і вживаною американською зброєю і технікою.

Протягом багатьох років перебування сил США в Афганістані військове обладнання фінансувалося та постачалося різними департаментами та організаціями США.

Це є політичним питанням, заявляв президент Дональд Трамп і обіцяв повернути зброю з Афганістану. За його даними, там залишилося сучасної зброї на $85 млрд.

«Афганістан є одним із найбільших продавців військової техніки у світі, знаєте, чому? Вони продають техніку, яку ми залишили», – сказав Трамп під час першого засідання кабінету міністрів нової адміністрації.

«Я хочу розібратися із цим. Якщо нам потрібно заплатити їм, це нормально, але ми хочемо повернути нашу військову техніку», – сказав він.

Цифри, які наводить Трамп, сумнівні, оскільки гроші, витрачені США в Афганістані, також йшли на фінансування навчання та зарплати.

У відповідь на коментарі Трампа Забіулла Муджахид, головний прес-секретар уряду талібів, сказав афганському державному телебаченню: «Ми вилучили цю зброю у попередньої адміністрації і використовуватимемо її для захисту країни та відбиття будь-яких загроз».

Таліби регулярно виставляють напоказ американську зброю, зокрема на аеродромі в Баграмі, який служив головною базою США та НАТО. Вони демонструють зброю США як свої трофеї як символ своєї перемоги та легітимності.

Після виведення з країни військ міжнародної коаліції у 2021 році Пентагон заявив, що американське обладнання, залишене в Афганістані, виведене з ладу та непридатне для подальшого використання.

Джерело з колишнього афганського уряду повідомило ВВС, що сотні позашляховиків Humvee, броньованих транспортних засобів MRAP і вертольотів Black Hawk залишаються на складах у Кандагарі.

Велика частина цього складного обладнання залишається непрацездатною через брак навченого персоналу та технічних знань.

Але простішу техніку, таку як позашляховики та бронетранспортери, таліби ефективно використовують у своїх операціях.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло