Виробник ракет Storm Shadow не встигає з виконанням замовлень – FT
За нинішніх темпів для виконання всіх замовлень знадобиться близько семи років

Військова допомога Європи Україні має одну зі своїх ліній фронту в історичному місті Бурж у центральній Франції. Тут Європейський концерн MBDA виробляє крилаті ракети Storm Shadow/Scalp та Aster.
Про це пише Financial Times.
Як пише видання, за останні три роки виробник вклав значні кошти в нове обладнання та додав сотні робітників. Але не здатний швидко розширити виробництво через неефективність виробничих процесів і складнощі з ланцюгами постачань.
Як наголошується у статті, портфель замовлень MBDA зріс до 37 млрд євро, і для його виконання за нинішніх темпів знадобиться близько семи років.
Генеральний директор Ерік Беранже сказав, що групі потрібно зробити більше, щоб адаптуватися до економіки воєнного часу, у якій швидкість і обсяги тепер мають вирішальне значення.
Показовим прикладом є складний процес виробництва ракети Aster від MBDA. Незакінчену зброю перевозять через Альпи між Францією та Італією кілька разів для різних етапів виробництва, що займає місяці, а дає лише незначну промислову вигоду, зазначає FT.
Такі проблеми було б «досить легко вирішити», якби MBDA була звичайною компанією, сказав Беранже. Але вони набагато складніші для транскордонної оборонної групи, якій потрібно було збалансувати інтереси своїх акціонерів – Airbus і британська BAE Systems володіють по 37,5%, а італійська Leonardo – 25%, а також тих військових, яким вона служить.
При цьому пропозицію, висунуту торік Беранже про спрощення виробничого процесу, відхилила Франція, яка побачила в реорганізації загрозу своєму лідерству в групі та підривну діяльність зі збільшення виробництва, повідомили два обізнаних джерела. Велика Британія також не особливо підтримала цю пропозицію, сказав один з них, і обидва розглядали її як сприятливу для Італії.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що, згідно з останніми повідомленнями у пресі, США можуть дозволити Збройним силам України застосовувати крилаті ракети Storm Shadow або SCALP британського та французького виробництва. Дозвіл Вашингтону є обов’язковим, оскільки ці ракети містять американські компоненти, тому США мали право обмежувати їх застосування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].