Фінляндія вирішила не відкривати кордон із росією
Дія постанови про закриття кордону продовжена на невизначений строк через загрози з боку росії знову створювати наплив мігрантів

Уряд Фінляндії 16 квітня оголосив, що вирішив залишити сухопутний кордон із росією повністю закритим «до нових повідомлень». Кордон був закритий понад рік тому через наплив нелегальних іммігрантів із російської сторони.
Гельсінкі звинуватило москву в так званій інструменталізації міграції, тобто в тому, що вона навмисно спрямовує безліч мігрантів із південних країн на кордон, намагаючись дестабілізувати ситуацію в сусідній країні.
До Фінляндії такий самий наплив мігрантів почався на кордонах Литви, Польщі та Латвії з Білоруссю, і влада сусідніх країн, а також преса звинуватили Мінськ у тому, що він навмисно створює цей наплив.
Востаннє уряд Фінляндії продовжував закриття кордону рівно рік тому, 15 квітня.
«Згідно з інформацією, що є у фінської влади, зберігається ризик того, що інструменталізована міграція відновиться і розшириться. Інструменталізована міграція – це один із інструментів, за допомогою яких росія може чинити тиск і впливати на безпеку й соціальну стабільність Фінляндії та ЄС», – йдеться в заяві уряду.
«Якщо це явище продовжиться, воно серйозно загрожуватиме національній безпеці Фінляндії та громадському порядку», – пояснюється в рішенні кабміну.
Бекграунд. Як повідомлялося, Фінляндія вийде з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін, а також збільшить оборонні витрати до 3% від ВВП у 2029 році, повідомив президент країни Александр Стубб.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].