Український ринок кібербезпеки займає менше 1/10 світового ринку – консультант DataDriven

Український ринок кібербезпеки займає менше 1/10 світового ринку – консультант DataDriven

Водночас очікується, що до 2029 року сегмент українських кіберрішень вийде в лідери на світовому ринку

Український ринок кібербезпеки займає менше 1/10 світового ринку – консультант DataDriven
Фото: Mind

Кібербезпека є невід'ємною складовою боротьби України за захист її безпекового простору від росії. Кіберагресія рф проти України розпочалася 2014 року. Упродовж 2022 до 2023 років кількість атак несуттєво зростала.

Про це під час виступу на WinTech Summit 2025 розповів Антон Табур, провідний консультант практики оборони та розмінування консалтингової компанії DataDriven.

«Якщо ми говоримо про український ринок кібербезпеки, то парадоксально, що, попри всю цю новаційність для світу, всіх методів, які агресор застосовує проти нас, які ми застосовуємо для протидії агресору, український ринок кібербезпеки становить трішки менше однієї десятої світового ринку, і приблизно $138 млн», – повідомив Табур. Це в 5–8 разів менше за польський ринок кібербезпеки.

Зростання ринку було досить неоднорідним, його пік припадає на 2020 рік. У 2022-му парадоксальним чином релокація, закриття офісів знизила внутрішній попит на кібербезпеку.

На світовому ринку домінує сегмент безпекових послуг – 53% у 2024 році, на українському ринку частка сегменту кіберрішень – 57%.

«І це таке ще один знак того, що Україна є своїм інтернет-центром. Зокрема, через те, що наша країна випереджає інші держави у практичній кіберекспертизі й ранній діяльності. І в принципі до 2029 року, за всіма прогнозами, сегмент кіберрішень, який в Україні відбувається вже зараз, вийде в лідери й на світовому ринку», – розповів консультант DataDriven.

Водночас очікується, що зростання ринку кібербезпеки впродовж наступних п'яти років сповільниться. Насамперед зменшиться фінансування з-боку донорів, від якого українська кібербезпека повністю залежить зараз.

«І це питання, знову-таки, ключового вибору національної безпеки, який нас може чекати, тому що підтримки зовнішніх партнерів уже не стане, як показують останні події. І безумовно, кадрове питання, тому що якість підготовки українськими вишами, відплив розумних голів – це все питання, які безсумнівно, виникатимуть», – зауважив Табур. 

Він зазначив, що основна сильна сторона України – це досвід, який українські команди з боротьби з кіберзагрозами набувають прямо сьогодні. А також матеріально-технічна допомога, яка дає можливість цей досвід втілювати.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна може експортувати оборонні технології лише за умови ліцензійного виробництва – на WinTech Summit 2025 обговорили, чи потрібно державі відкривати експорт озброєння.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло