Китай застеріг інші країни від укладення торговельних угод із США
Пекін «рішуче виступає проти будь-якої сторони, яка досягає угоди коштом інтересів Китаю»

Китай застеріг інші країни від укладення торговельних угод із США, які можуть зашкодити інтересам Пекіна.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
У Міністерстві торгівлі Китаю заявили, що поважають нації, які вирішують свої торговельні суперечки із США, проте Пекін «рішуче виступає проти будь-якої сторони, яка досягає угоди коштом інтересів Китаю».
Посадовці додали: якщо це станеться, Пекін «ніколи цього не прийме й рішуче вживатиме взаємних контрзаходів».
«Китай готовий зміцнювати солідарність і координацію з усіма сторонами, спільно реагувати й протистояти одностороннім залякуванням», – сказали в Міністерстві торгівлі.
Попередження, за даними аналітиків, надійшло на тлі підготовки країн до переговорів із США, щоб домогтися зниження або звільнення від масштабних мит, які президент Дональд Трамп запровадив і пізніше зупинив приблизно для 60 торговельних партнерів. В обмін на це Вашингтон змушує їх обмежити торгівлю з Китаєм і стримати виробничу потужність Пекіна, щоб упевнитися, що Китай не знайде способів обійти тарифи.
У Bloomberg наголосили, що головні економічні радники Трампа обговорювали прохання до інших країн запровадити так звані вторинні тарифи (грошові санкції) на імпорт із країн, які мають тісні зв’язки з Китаєм. За словами співрозмовників видання, Вашингтон також хоче, щоб торговельні партнери утримувалися від купівлі надлишкових товарів із Китаю.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Китай припинив купувати зріджений газ у США, від цього виграє росія. Енергетична співпраця Китаю з росією може тільки посилитися найближчим часом, кажуть експерти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.