Після вибухів на 51-му арсеналі ГРАУ у росії спостерігачі помітили уламки китайських ракет
На думку аналітиків, характеристики цих боєприпасів відповідають китайській РСЗВ Type 63

Після вибухів на 51-му арсеналі ГРАУ рф 22 квітня користувачі знімали на відео уламки боєприпасів, розкидані на місці, та поширювали в Інтернеті. Повідомляється, що серед уламків кілька відеокадрів показують компоненти, схожі на 107-мм некеровані ракети.
Як повідомляє Defense Express 23 квітня, хоча лише візуальна ідентифікація не може надати переконливих доказів, хвостові частини, зафіксовані на кадрах, зокрема відсутність стабілізаторів, типових для боєприпасів радянського виробництва, дозволяють припустити, що це були імпортні типи ракет.
Деякі джерела називають боєприпаси іранськими ракетами Fadjr-1. Однак, на думку аналітиків, дизайн і характеристики цих боєприпасів більше відповідають китайській реактивній системі залпового вогню Type 63 (РСЗВ), яка поширена в Азії та Африці з моменту її розробки в 1960-х роках.
Оригінальний Type 63 базувався на радянській системі БМ-14, калібр якого був зменшений зі 140 мм до 107 мм.
Система складається з 12 пускових труб і послужила основою для різних локалізованих варіантів, включаючи Type 75 Північної Кореї та іранський Fadjr-1.
У багатьох випадках ці ракети також запускалися з імпровізованих одиночних пускових платформ недержавними організаціями, такими як ХАМАС і Хезболла.
Ракети, сумісні з системою Type 63, мають ефективну дальність польоту до 8 км, а нові моделі збільшують її до 11 км. Кожна ракета зазвичай важить близько 18-19 кг, приблизно 8 кг відводиться на боєголовку.
Хоча раніше російські сили не використовували 107-міліметрові ракети під час бою, повідомлення про виявлення цих боєприпасів на складі ГРАУ свідчить про те, що росія могла отримати їх через нерозкриті канали.
Точне походження залишається неясним, але військові спостерігачі вважають і Іран, і Північну Корею ймовірними постачальниками.
Раніше, 17 квітня, президент Володимир Зеленський заявив, що українська розвідка отримала докази того, що Китай постачає до росії порох і артилерію, а також про можливу причетність китайських структур до виробництва зброї на території рф. Він сказав, що подальші подробиці будуть оприлюднені найближчим часом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].