Білий дім хоче змінити правило щодо експорту чипів зі штучним інтелектом – Reuters

Білий дім хоче змінити правило щодо експорту чипів зі штучним інтелектом – Reuters

Однією з ключових ідей є скасування системи поділу країн на три рівні

Білий дім хоче змінити правило щодо експорту чипів зі штучним інтелектом – Reuters
Фото: Gettyimages

Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість перегляду правила, ухваленого за Байдена, яке обмежує глобальний доступ до передових ШІ-чипів. Однією з ключових ідей є скасування системи поділу країн на три рівні, що нині визначають скільки чипів може отримати кожна країна.

Про це повідомляє Reuters.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Це правило має назву Framework for Artificial Intelligence Diffusion. Воно запроваджує контроль за доступом до найпотужніших ШІ-чипів, щоб запобігти їхньому використанню країнами-конкурентами.

Згідно з чинною системою:

  • перший рівень (17 країн і Тайвань) – без обмежень;
  • другий (приблизно 120 країн) – з лімітами;
  • третій (Китай, росія, Іран, КНДР) – повна заборона.

У команді Трампа розглядають варіант заміни цієї структури на глобальну систему ліцензування на основі двосторонніх міжурядових угод. Видання зазначає, що це надало б США більше гнучкості у використанні чипів як інструменту в міжнародних переговорах. Також адміністрація може знизити поріг винятків. Зараз замовлення до 1700 чипів NVIDIA H100 не потребують ліцензії, але новий поріг може бути знижений до 500.

Колишній міністр торгівлі Вілбур Росс підтвердив, що обговорення триває. Нове правило критикували в галузі за часів президентства Джо Байдена. Представник Oracle Кен Глюк зазначив, що поточний поділ не має сенсу, адже в одному рівні опинилися Ізраїль і Ємен. Журналісти повідомляють, що жорсткі обмеження можуть змусити країни купувати аналоги з Китаю.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Китай створив білий список компаній, які не обкладатиме 125% митом. Пекін також звертався до компаній із проханням вказати критично важливі для них товари.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло