НБУ пропонує оновити правила використання QR-кодів для платежів

НБУ пропонує оновити правила використання QR-кодів для платежів

Йдеться про новий формат і вимоги до платіжних застосунків

НБУ пропонує оновити правила використання QR-кодів для платежів
Фото: ілюстративне

Національний банк пропонує оновити Правила формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів і викласти їх в новій редакції.

Про це йдеться на сайті регулятора.

Зазначається, що метою є осучаснення та приведення правил до єдиних засад використання структури даних і графічного зображення QR-коду для обміну реквізитами кредитових і миттєвих кредитових переказів суб’єктами платіжних операцій.

«Це підвищить зручність розрахунків із використанням кредитових і миттєвих кредитових переказів, удосконалить та уніфікує способи передачі, приймання та оброблення реквізитів для ініціювання платіжної операції усіма суб’єктами, які їх здійснюють», – зазначають в НБУ.

Регулятор пропонує низку новацій:

  • Уточнення вимог до платіжних застосунків щодо генерації, обробки та передачі QR-кодів.
  • Обов’язкове розміщення сканера QR-коду на головному екрані застосунку.
  • Запровадження брендованих QR-кодів.
  • Розширення структури QR-коду за рахунок нових полів і уточнення зарезервованих.
  • Запровадження нового формату QR-коду 003, який дозволить отримувачу вказати тип переказу та захистити ключові реквізити від змін.

Проєкт постанови «Про затвердження Правил формування, передачі та обробки структури даних і графічного зображення QR-коду для обміну реквізитами кредитових та миттєвих кредитових переказів» уже доступний для ознайомлення та пропозицій.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ поступово повертає зупинені під час війни вимоги до банків: відновлення стартує з жовтня 2025 року. Мета – підвищення стійкості сектору та створення умов для активнішого кредитування економіки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло