За кожен захоплений кілометр української землі росія поклала 84 солдати – ISW

За кожен захоплений кілометр української землі росія поклала 84 солдати – ISW

рф втратила 400 тисяч військових за півтора року, щоб захопити 1% території України

За кожен захоплений кілометр української землі росія поклала 84 солдати – ISW
фото The New York Times

Наступ в Україні обходиться російській армії все дорожче, вона вже зазнала внаслідок війни найбільших втрат із Другої світової.

З початку 2024 року, коли український контрнаступ провалився, а війська рф заволоділи ініціативою на полі бою, російським генералам вдалося взяти під контроль лише 4731 кв. км, або менше 1% території України.

Про це пише The New York Times із посиланням на дані американського Інституту вивчення війни (ISW).

Втрати російських військ за той же час – за 16 місяців з січня 2024 по квітень 2025 року – перевищили 400 тис. убитими й пораненими, згідно з оцінками уряду США, пише NYT. А значит, за кожен квадратний кілометр захопленої території армія заплатила втратами 84 осіб.

Сукупні втрати російської армії з початку вторгнення до січня 2025 року досягли 783 тис. осіб, з них вбитими, за оцінками Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), армія втратила 172 тис. осіб.

Загалом до участі в бойових діях, за оцінками IISS, росія залучила майже 1 млн осіб. З них кожен третій дістав на фронті тяжкі поранення та став інвалідом. Загалом це 376 тис. людей – населення Брянська чи Твері.

Станом на травень 2025 року російська армія контролює близько 20% території України, проте майже всі ці завоювання досягнуто в перші тижні війни. Під контролем армії рф практично вся Луганська область, а також близько 70% території Донецької, Запорізької та Херсонської областей, підрахував Reuters на основі даних ISW.

Бекграунд. Тим часом путін похвалився тим, що росія відправляє на війну вдвічі більше солдатів, ніж Україна, проте ці заяви розходяться з оцінками західної розвідки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло