російські «Шахеди» обладнали новими комбінованими бойовими частинами – Defence Express

російські «Шахеди» обладнали новими комбінованими бойовими частинами – Defence Express

Нова бойова частина важить 90 кг

російські 	«Шахеди» обладнали новими комбінованими бойовими частинами – Defence Express
Фото: defence-ua.com

російські окупанти почали застосовувати для ударів по Україні дрони-камікадзе Shahed з комбінованою бойовою частиною більшої маси.

Про це пише спеціалізоване видання Defense Express з посиланням на власні джерела.

«У Shahed почали встановлювати нові комбіновані 90-кг бойові частини, які мають індекс КОФЗБЧ – кумулятивно-осколово-фугасна-запалювальна», – йдеться у повідомленні.

У матеріалі зазначається, що є два варіанти такої БЧ, одна зроблена в рф, інша – в Ірані. Їхню масу збільшено з 50 кг до 90 кг і встановлюють у російські далекобійні дрони типу Shahed-136.

«Нова 90-кг бойова частина російського виробництва. Вибухова речовина залишилась без змін – ТГФ-35П2, тротил і флегматизований гексоген, як і у 50-кг ОФЗБЧ-50, яка не мала кумулятивного ефекту. Запалювальний ефект досягається використанням порошкової суміші гідридів металів, які дають високу температуру горіння до 3500 градусів», – описує Defense Express версію з рф.

В медіа підкреслюють, що схожу комбіновану БЧ, але з вагою 50 кг, ворог використовує проти України з зими 2024 року.

«Нова бойова частина іранського виробництва також важить 90 кг та має кумулятивну, уламкову та фугасну дію. Тобто в ній немає запалювальних елементів. Вибухова речовина – типу ОЛА (октаген та алюміній) з проміжним детонатором у вигляді шашок гексогену», – пояснює Defense Express.

Його автор робить висновок, що використання іранських бойових частин вкотре вказує на «дуже активну співпрацю» москви та Тегерану щодо виробництва Shahed-136, яка продовжується попри те, що локалізоване виробництво цих дронів у рф йде на двох підприємствах – «Алабузі» у Татарстані та «Купол» в Іжевську.

«Ворог постійно модернізує Shahed як за комплектуючими, включно з оновленням систем супутникової навігації з метою захисту від дії РЕБ, так і за тактикою використання. І ворог дійсно удосконалює це озброєння, але Україна також розвиває засоби протидії цій загрозі, тому це постійна боротьба технологій, рішень та тактики», – наголошується у публікації.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що 13 бригада Національної гвардії України «Хартія» за допомогою наземного роботизованого комплексу (НРК) успішно евакуювала пораненого із зони бойових дій.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло