Драпатий призначив перевірку командування 155-ої бригади після повідомлень про бізнес на «бойових» виплатах
ДБР розслідує причетність комбрига Максімова до виплати фейкових премій та вимагання хабарів

Командувач Сухопутних військ Михайло Драпатий наказав провести перевірку 155-ої бригади «Анна Київська» після звинувачень у неправомірних діях з боку командування бригади.
Джерело. Про це повідомила «Українська правда» з посиланням на письмову заяву Драпатого, надану виданню.
Напередодні УП опублікувала розслідування можливої причетності командира бригади, полковника Тараса Максімова, до виплати фейкових премій та вимагання хабарів.
У розслідуванні також згадується понад 1200 випадків СЗЧ особового складу з 2025 року та нездатності належним чином забезпечувати підрозділ.
Бригада, яка проходила навчання у Франції, зіткнулася зі скандалом у 2024 році, коли журналістське розслідування головреда «Цензор.Нет» Юрія Бутусова виявило неефективне управління та дезертирство серед особового складу.
На початку травня виник новий скандал після того, як правоохоронці затримали виконувача обов'язків командира батальйону безпілотних систем 155-ї бригади підполковника Святослава Шумського.
За даними слідства, офіцер вимагав хабарі від своїх підлеглих за надання їм фальшивих премій за нібито участь у бойових діях на передовій.
Джерела «Української правди» в бригаді повідомили, що Шумський був лише посередником між військовослужбовцями та командуванням, і що подібні схеми, ймовірно, діють і в інших батальйонах.
Можлива участь Максімова в цій схемі розслідується, повідомляє видання з посиланням на джерела в правоохоронних органах.
У відповідь на запит «Української правди» Драпатий наголосив, що він присвятив багато часу створенню 155-ї окремої механізованої бригади, пошуку боєздатного командування, нарощуванню її боєздатності та забезпеченню її безпілотниками.
Він нагадав, що на етапі зміни командування 155-та бригада була розбалансована, незлагоджена, погано підготовлена. На його думку, тоді призначення Максімова суттєво вплинуло на стан бригади і покращило її боєздатність.
«Але які б не були досягнення, я покривати нікого не буду – для мене немає недоторканних. Я чекаю на результати всіх перевірок і того, що встановить слідство. Розслідування ДБР ще триває. Командування угруповання військ повністю сприяє викриттю усіх причетних до поборів. Хочу наголосити всім, хто влаштовує подібні схеми: грабує власну бригаду, знущається з побратимів, наживається на крові. Розправа буде жорсткою», – сказав Драпатий.
Бригада, спочатку задумана як флагманський проект модернізації української армії, була навчена та оснащена за допомогою Франції та інших іноземних партнерів.
155-та, яка налічує приблизно 5800 військовослужбовців, зіткнулася з труднощами з самого початку свого створення. Згідно з розслідуванням, 2500 військовослужбовців були переведені до інших підрозділів до початку навчання, що призвело до скорочення її досвідченого особового складу.
За повідомленнями, між березнем і листопадом 2024 року понад 1700 солдатів пішли в СЗЧ, а ще 50 дезертирували під час навчання у Франції.
З 1924 солдатів, відправлених до Франції на навчання, лише 51 мав військову службу більше року, тоді як 1414 прослужили менше двох місяців.
Розслідування ЗМІ спонукало до розслідування на високому рівні та призвело до звільнення та затримання його тодішнього командира, полковника Дмитра Рюмшина. На його місце було призначено Максімова.
Бекграунд. Нагадаємо, у квітні адвокат повідомив про позитивні зрушення у справі полковника Рюмшина, комбрига «Анни Київської».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].