Обов’язкова відеофіксація: митники тепер працюватимуть із бодікамерою
Уряд затвердив порядок використання портативних відеокамер

Кабінет Міністрів затвердив Порядок застосування індивідуальних портативних відеокамер посадовими особами митних органів. Рішення спрямоване на підвищення рівня прозорості митних процедур та ефективності контролю за переміщенням товарів через митний кордон України.
Про це інформує пресслужба Мінфіну.
Як нагадали в міністерстві, практика використання бодікамер довела свою ефективність у межах пілотного проєкту Держмитслужби, реалізованого протягом 2023–2024 років у пункті пропуску «Рава-Руська» Львівської митниці за підтримки Консультативної місії ЄC. Зазначається, що успішна реалізація пілотного проєкту стала підґрунтям для масштабування ініціативи на всі пункти пропуску.
Згідно з новим порядком, бодікамери стають обов’язковим інструментом у роботі митників під час здійснення службових повноважень і проведення фізичних оглядів товарів у всіх пунктах пропуску, що забезпечені відповідним обладнанням.
«Бодікамери закріплюватимуться на форменому одязі митників, а відеофіксація буде здійснюватися безперервно під час заходів митного контролю та інших формальностей. Самовільне вимкнення бодікамер або видалення відеозаписів забороняється», – пояснили в Мінфіні.
Наголошується, що особливу увагу приділено інформуванню громадян: у пунктах пропуску розміщуватимуться попереджувальні повідомлення про ведення відеофіксації, а в разі їх відсутності посадові особи повідомлятимуть про це усно.
Порядок також чітко визначає правила використання, зберігання та захисту відеоданих, зокрема, він встановлює, що віддалений онлайн-доступ до записів забезпечуватиметься цілодобово за наявності технічної можливості.
Крім того, заборонено використання бодікамер в особистих цілях, позаслужбовий час і несанкціонований доступ до відеозаписів.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ впровадив фото- та відеофіксацію порушень під час віддалених перевірок. Регулятор оновив порядок здійснення безвиїзного нагляду банків і небанківських установ із питань фінмоніторингу, валютного та санкційного законодавства.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].