Рютте заявив, що Україна буде темою номер один на майбутньому саміті НАТО

Рютте заявив, що Україна буде темою номер один на майбутньому саміті НАТО

Саміт в Гаазі зосередиться на довгостроковій підтримці та міцному мирі для України, каже генсек

Рютте заявив, що Україна буде темою номер один на майбутньому саміті НАТО
фото DR

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив 21 травня, що майбутній саміт НАТО в Гаазі буде зосереджений на військовій підтримці України, щоб забезпечити їй якомога сильнішу позицію як для оборони, так і в прагненні до встановлення миру.

Джерело. Про це повідомляє Європейська правда.

Виступаючи на спільній прес-конференції з президентом Чехії Петером Павелом у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, Рютте наголосив, що всі 32 держави-члени НАТО обговорять подальшу підтримку України й те, як уникнути повторення попередніх невдалих угод.

«Що стосується України, то це буде темою номер один на саміті в Гаазі. Ми повинні забезпечити, щоб Україна, поки триває боротьба, отримала всю можливу колективну підтримку, щоб бути в найкращому можливому становищі для продовження», – сказав Рютте.

Він додав, що коли настане час для миру, чи то через встановлення припинення вогню, чи через офіційну угоду, він має бути «міцним та стійким».

«Ми повинні переконатися, що ніколи не повернемося до того, що ми бачили з Мінськими угодами», – наголосив Рютте.

«Це дійсно покаже, що альянс НАТО, який складається з 32 країн із сукупною економікою в 50 трильйонів доларів та високими оборонними витратами, справді здатне захистити себе від будь-якого супротивника», – додав він.

Союзники мають зібратися на щорічний саміт у Гаазі 24-25 червня на тлі зростаючої невизначеності щодо зобов'язань США перед НАТО за президента США Дональда Трампа.

Трамп давно критикує партнерів США по НАТО та заявив, що не захищатиме тих, хто недостатньо витрачає на оборону.

Країни-члени НАТО значно збільшили свої витрати на оборону з моменту початку росією повномасштабної війни проти України у 2022 році, а такі країни, як Польща та країни Балтії, прагнуть досягти цільового показника у 5% у найближчі роки.

Раніше італійське інформаційне агентство ANSA повідомляло, що США виступають проти участі президента України Володимира Зеленського у майбутньому саміті НАТО. За даними Euractiv, союзники погодилися, що пріоритетом є заспокоєння Трампа, і не надіслали запрошення Україні, хоча представники НАТО публічно цього не підтвердили.

Держсекретар США Марко Рубіо заперечив, що США виступають проти присутності Зеленського, заявивши журналістам: «Ні, я не знаю, звідки це взялося».

Рішення про виключення президента України, якщо воно є правдивим, стане першим випадком після вторгнення росії, коли Зеленський був присутній, фізично чи віртуально, на всіх самітах НАТО.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло