Україна торік могла б отримати понад $2 млрд, якби зброярам дозволили експортувати надлишкову продукцію – виконавча директорка Технологічних сил України
Йдеться про експорт партнерським країнам, до яких є довіра, наголосила Катерина Михалко

Українські зброярі готові експортувати надлишкову продукцію до партнерських країн. Утім для цього їм потрібний дозвіл від держави.
Про це під час форуму щодо експорту зброї повідомила виконавча директорка Технологічних сил України Катерина Михалко.
За її словами, лише за 2024-й, експортуючи продукцію, Україна могла б отримати понад $2 млрд.
«Йдеться про контрольований експорт, бо коли компанія отримує дозволи на експорт – вона подає спеціальну заявку, яку перевіряє СБУ, Міністерство оборони та Генеральний штаб. Лише після цих перевірок компанія отримує дозвіл або відмову на експорт. Зараз проблема полягає в тому, що всі високотехнологічні виробники озброєння отримують відмову», – зауважила Михалко.
За її словами, росіяни ж навпаки стимулюють галузь БпЛА й розширюють свою міжнародну співпрацю. Зокрема, демонструють досягнення на міжнародних виставках і залишаються важливим гравцем на світовому ринку зброї.
«Вони знайшли своє місце в ринку озброєнь у світі. Україна цього наразі не зробила. По їх офіційній заяві вони підписали угод на $55 млрд на експорт військової техніки в час, коли триває війна з Україною. Це неймовірна сума. Тобто, якщо порівняти це з усім ринком озброєння, це вагомий відсоток світового ринку зброї», – наголосила виконавча директорка Технологічних сил України.
рф працює з країнами Північної Африки, Близького Сходу. Так, у 2021 році росія привезла на одну з найбільших виставок в Абу-Дабі один дрон. Наступного року – чотири. Цього – 8.
«Це означає, що росії вигідна війна в Україні не лише ідеологічно, а й фінансово. Вони воюють із нами, вони вбивають наших людей своїми розробками, а потім їдуть і монетизують ці розробки і стають ще багатшими, і вкладають ще більше у виробництво. Бо чим більше замовлень мають виробники оборонно промислового комплексу, тим більше відповідно грошей вони можуть вкладати в масштабування цього виробництва. Експорт зброї до рівня збільшення виробництва. І росіяни це прекрасно знають», – наголосила Михалко.
Виконавча директорка Технологічних сил України прогнозує, що саме росіяни можуть зайняти нішу, яка належить українцям. На її переконання, єдиною країною, яка має моральне право насьогодні монетизувати свій технологічний досвід війни є Україна. Адже отримані гроші від експорту підуть не лише на покращення забезпечення української армії, а також для розбудови України після перемоги.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що одне з підприємств Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» уклало Меморандум про співпрацю з компанією KNDS Belgium SA.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].