Kyiv Impact Entrepreneurs Meetup #3: сила спільноти, яка формує соціальний вплив

Kyiv Impact Entrepreneurs Meetup #3: сила спільноти, яка формує соціальний вплив

В Україні формується нова генерація підприємців — свідомих, сміливих, готових діяти

Kyiv Impact Entrepreneurs Meetup #3: сила спільноти, яка формує соціальний вплив

Уже втретє Київ стає місцем зустрічі для тих, хто змінює реальність навколо – через бізнес, що має соціальний зміст. Kyiv Impact Entrepreneurs Meetup об’єднав підприємців/-ць, експертів та експерток, представників/-ць громадського сектору, державних структур та міжнародних партнерів, які вірять: сталий розвиток можливий навіть у найскладніші часи, якщо ми згуртовані.

З кожним роком інтерес до події зростає. Якщо перший MeetUp у 2024 році збирав близько 60 учасників, то сьогодні – понад 250 заявок з усіх куточків України. Це доказ того, що імпакт-підприємництво перестає бути нішевою темою і перетворюється на реальний інструмент трансформації громад, економіки та життя людей.

«У часи турбулентності та змін саме імпакт-підприємці першими реагують на виклики. Вони створюють робочі місця, підтримують громади, впроваджують інновації та нову етику бізнесу. І вони більше не поодинокі – вони формують цілісну екосистему соціального підприємництва», – відзначила Анна Гулевська-Черниш, співзасновниця та Голова правління SILab Ukraine.

Цьогорічна програма – відповідь на запит спільноти: глибше розуміння контексту, корисні інструменти для роботи, відверті історії тих, хто пройшов через кризи і не здався. Програма охопила:

  • Вступну лекцію Анни Гулевської-Черниш, співзасновниці SILab Ukraine, про ландшафт соціального підприємництва за 2022-2024: як змінились правила гри для імпакт-бізнесів, чого вдалося досягти, і які виклики залишаються попереду. До обговорення долучилися провідні експерти та експертки галузі: Ольга Дьякова (Impact Force), Анна Чуба (Impact Business Hub), Роман Міневич (Західноукраїнський кластер соціальних підприємств), Вікторія Мяновська (The Possible Alliance) та Олена Калібаба (USVF).
  • Панельну дискусію з представниками державного, донорського і муніципального секторів про те, які можливості є для підприємців. Вікторія Васильєва (Державна служба зайнятості), Анна Страховська (Дія.Бізнес.Буча), Людмила Сізікова (КТПП), Jens Adam (GIZ Ukraine) говорили про доступні ресурси, фінансову підтримку, розвиток локальних сервісів.
  • Воркшопи з комунікацій:
  • як зберігати репутацію в кризі (Олександра Литвиненко, MacPaw),
  • як транслювати цінності через історію (Тетяна Мельникова, Zagoriy Foundation),
  • як працювати з медіа (Наталія Ольберт-Сінько, One Health).
  • Паралельні сесії:
  •  про вигорання та керування в умовах невизначеності (Олексій Гагарінов),
  •  міжсекторальний діалог щодо співпраці українських бізнесів з німецькими,
  •  відкрита книга історій жінок-підприємиць, які будують бізнес попри виклики.

І насамкінець – чесна дискусія про факапи, адже не лише успіхи рухають уперед, а й помилки, які стали точками росту. Cоціальні підприємиці Марія Ксьондзик (Nesemos Veteran Auto Hub), Наталія Дресвяннікова, («Вільна нитка»), Анастасія Битько (Vilni Design) поділилися своїм досвідом невдач, втрат і несподіваних поворотів, які стали початком нового шляху.

Мітап завершився передпоказом документального імпакт-фільму «Underseen» – історії про соціальне підприємство «Музей у темряві 03:00», що проливає світло на питання інклюзії та працевлаштування вразливих груп населення. Героями стрічки стали незрячі гіди музею та його керівниця Аліна Марненко. Вони відверто ділилися історіями про те, як змінилося їхнє життя та діяльність музею після початку повномасштабної війни, про нові виклики та джерела сили, які допомогли рухатися далі.

«Те, що відбувається на цих подіях – не просто обмін досвідом, а приклад того, що економіка майбутнього може бути людяною. Ми бачимо підприємців, які трансформують поразки у сенси й масштабують соціальний вплив», – підкреслила Олена Калібаба, СЕО Українського соціального венчурного фонду.

Kyiv Impact Entrepreneurs Meetup – доказ того, що в Україні формується нова генерація підприємців – свідомих, сміливих, готових діяти. І головне – об’єднаних спільною цінністю: змінювати світ навколо на краще.

Подія реалізувалася SILab Ukraine та Ukrainian Social Venture Fund за фінансового сприяння Федерального міністерства закордонних справ Німеччини й у партнерстві з Terre des hommes – Україна та ChildFund Deutschland, а також за підтримки VPLYV та Impact Europe.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло