У російському полоні загинуло понад 200 українських військових – AP

У російському полоні загинуло понад 200 українських військових – AP

росія намагається приховати ймовірні тортури, голод і погане медобслуговування українських військовополонених у десятках в'язниць, зазначив ЗМІ

У російському полоні загинуло понад 200 українських військових – AP
Фото: ілюстративне

З початку повномасштабного вторгнення рф у російському полоні загинуло понад 200 українських військових, багато хто з них помер від катувань.

Про це написало Associated Press.

З понад 5 тис. українських військовополонених, яких росія репатріювала в Україну, щонайменше 206 загинули в полоні. Ще 245 українських військових, за даними прокуратури, росіяни вбили одразу після того, як вони здалися в полон.

Імовірно, кількість загиблих військовополонених зростатиме з поверненням й упізнанням більшої кількості тіл, але судмедексперти стикаються зі значними труднощами під час визначання причин смерті, зазначило AP.

Як підкреслило агентство, у деяких випадках внутрішніх органів немає, а в інших – складається враження, що синці чи травми приховали або видалили.

Українські чиновники кажуть, що часта репатріація понівечених і тіл, які розкладаються, вказує на спробу рф приховати ймовірні тортури, голод і погане медобслуговування в десятках в'язниць у росії й на тимчасово окупованих територіях України.

AP взяло інтерв'ю в родичів 21 загиблого українського військовополоненого. Розтини, проведені в Україні, засвідчили, що п'ятеро з них померли від серцевої недостатності (включно із солдатами, яким було 22, 39 і 43 роки), четверо померли від туберкульозу або пневмонії, ще троє померли, відповідно, від інфекції, асфіксії й тупого поранення голови.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що між Україною та росією відбувся масштабний обмін полоненими. Це частина реалізації проєкту обміну 1000 на 1000.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло