Понад 80% російськомовних українців заявили про негативне ставлення до рф після слів Лаврова, що росія прийде їх захищати
За підсумками опитування лише 13% російськомовних українців продовжують позитивно ставитися до росії

Переважна більшість російськомовних громадян України – 82% – висловлюють негативне ставлення до російської федерації. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова спільно з Київським безпековим форумом.
Дослідження було опубліковано невдовзі після заяви глави МЗС рф Сергєя Лаврова, який стверджував, що російськомовні жителі України нібито потребують захисту з боку москви.
За підсумками опитування лише 13% російськомовних українців продовжують позитивно ставитися до росії.
Для порівняння: симпатії до інших держав виглядають інакше – 79% учасників дослідження позитивно оцінюють Францію, 75% – Велику Британію, 71,5% – Польщу. Відповідаючи на запитання про найбільш привабливу модель суспільного розвитку, 42% обрали європейський шлях. Лише 6% вважають російську модель кращою.
Щодо релігійних симпатій, то 11% опитаних російськомовних громадян України заявили про прихильність до московського патріархату, тоді як 20% – до Православної церкви України.
Високим залишається рівень довіри до українських військових. 81,5% респондентів заявили про довіру до ЗСУ. Лише 14% висловили протилежну думку.
На питання про допустимі поступки під час переговорів з росією лише 17% визнали можливою відмову від частини українських територій заради миру, 26% висловили готовність піти на компроміс у питанні прозахідного курсу країни.
Більше половини – 54% – виступили проти будь-яких скорочень чисельності ЗСУ в рамках мирної угоди, лише 27% припускають таку можливість.
Щодо перспектив конфлікту, 55% російськомовних українців вірять у перемогу своєї країни у війні з росією, тоді як 33% налаштовані песимістично. Водночас, лише 40% вірять у можливість підписання мирної угоди найближчим часом, тоді як 48% вважають це малоймовірним.
Опитування проводилося на територіях, підконтрольних українській владі, з 24 квітня по 4 травня 2025 року. У дослідженні взяли участь 2021 рік респондент віком від 18 років.
23 травня міністр закордонних справ рф Сергєй Лавров заявив, що українська влада нібито забороняє «мільйонам українців» використовувати рідну російську мову, тому їх не можна залишати під контролем Києва.
Аналогічні тези раніше звучали і від путіна, який стверджував, що однією з причин вторгнення в Україну стало прагнення захистити російськомовне населення Донбасу. Напередодні він знову повторив цей аргумент, заявивши, що москву «змусили» розпочати війну, оскільки Київ нібито «почав знищувати мешканців Донбасу з літаків та гелікоптерів».
При цьому саме російськомовні регіони України – східні та південно-східні області – найбільше постраждали від російського вторгнення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].