Україна змінює акценти в експортній політиці: фокус — на переробку та «Зроблено в Україні»

Україна змінює акценти в експортній політиці: фокус — на переробку та «Зроблено в Україні»

Мінекономіки готує Експортну стратегію до 2030 року

Україна змінює акценти в експортній політиці: фокус — на переробку та «Зроблено в Україні»
Фото: ілюстративне

Мінекономіки працює над новою Експортною стратегією України до 2030 року, головним пріоритетом якої стане розвиток виробництва продукції з високою доданою вартістю та розширення можливостей для українських експортерів.

Про це повідомив заступник міністра економіки Тарас Качка під час конференції «Експорт в умовах війни: виклики та можливості».

У центрі стратегії – реалізація політики «Зроблено в Україні», модернізація інструментів підтримки експорту, стимулювання переробної промисловості та зміцнення партнерства між державою й бізнесом.

«Держава має виконувати сервісні функції, надаючи виробникам підтримку як усередині країни, так і на зовнішніх ринках. Ми прагнемо збільшити експорт українських товарів і послуг із вищим ступенем переробки. Саме тому політика «Зроблено в Україні» стала ключовим елементом нової стратегії», – зазначив Качка.

Серед амбітних цілей стратегії:

  • нарощення експорту товарів і послуг до $77 млрд щороку;
  • підвищення частки експорту у ВВП до 33%;
  • зменшення частки сировинного експорту до 59%.

Для порівняння, у 2024 році експорт приніс економіці України $51 млрд, а його частка у ВВП становила лише 25% – проти 49% у 2014 році. Водночас сировина домінує в структурі експорту, що залишається проблемою.

Документ охоплює три стратегічні напрями:

  1. Посилення інституційної спроможності держави у сфері підтримки експорту;
  2. Створення сприятливих умов для експорту;
  3. Збільшення обсягів вітчизняного виробництва.

Для цього передбачено запуск нових і вдосконалення чинних механізмів:

  • урядова фінансова підтримка експорту;
  • розвиток Експортно-кредитного агентства, Офісу розвитку підприємництва та експорту;
  • створення Фонду розвитку експорту;
  • покращення представництва України за кордоном;
  • розширення доступу бізнесу до консультацій, навчання та інформації.

Стратегія враховуватиме потреби післявоєнного відновлення економіки та адаптацію до стандартів ЄС. Очікується, що вона модернізує структуру українського експорту, підвищить його конкурентоспроможність і полегшить інтеграцію в європейські ринки.

Найближчим часом проєкт Стратегії та операційного плану буде оприлюднено на сайті Міністерства економіки для публічного обговорення.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ЄС відновлює квоти на українську агропродукцію. Нові обмеження набудуть чинності 6 червня 2025 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло