Новітні українські мінні тральщики приєдналися до військових навчань у Британії

Новітні українські мінні тральщики приєдналися до військових навчань у Британії

Ключовою темою буде перевірка сумісності українських військово-морських підрозділів зі стандартами НАТО

Новітні українські мінні тральщики приєдналися до військових навчань у Британії
фото DR

Два нещодавно передані ВМС України мінні тральщики «Маріуполь» і «Мелітополь» офіційно приєдналися до другої фази багатонаціональних військово-морських навчань «Сі Бриз – 2025» у Портленді, Велика Британія, повідомили ВМС України 30 червня.

Військово-морський компонент навчань, що проводиться у співпраці із силами НАТО та країнами-партнерами, зосереджений на операціях із протимінної боротьби, що є критично важливим для гарантування безпеки морських шляхів і відновлення безпечного судноплавства в Чорному морі, йдеться в повідомленні.

До навчань приєдналися чотири українські судна протимінної боротьби: недавно передані «Маріуполь» і «Мелітополь», а також «Чернігів» і «Черкаси» – судна, передані Великою Британією у 2023 році. Також беруть участь додаткові кораблі НАТО з постійної протимінної групи альянсу.

За даними ВМС України, метою навчань Sea Breeze є тренування сил в умовах, максимально наближених до реальних, що забезпечує безперешкодну інтеграцію України в багатонаціональні операції.

Ключовою темою буде перевірка сумісності українських військово-морських підрозділів зі стандартами НАТО.

«Маріуполь» і «Мелітополь» були офіційно передані Україні 27 червня 2025 року Бельгією та Нідерландами.

Це колишні кораблі класу «Нарцис» (бельгійський) і «Влаардінген» (нідерландський) класу «Алкмар» (відомого на міжнародному рівні як «Трипартит»), який був спільно розроблений Бельгією, Францією та Нідерландами.

Кожен корабель має екіпаж із чотирьох офіцерів, 15 унтерофіцерів та 17 матросів.

Контрадмірал Майкл Меттіс із Шостого флоту США наголосив на важливості знань, які українські моряки надають Альянсу.

«Чорноморський регіон є життєво важливим центром світової торгівлі та продовольчої безпеки», – сказав він, додавши, що бойовий досвід України є цінним активом для військово-морських сил країн-партнерів.

Цьогорічний військово-морський компонент «Сі Бриз – 2025» включає участь 22 країн.

Нагадаємо: раніше ВМС України отримали шведські десантні катери CB90 в рамках військової допомоги від міжнародних союзників.

Бекграунд. Як стало відомо, росія збирається вимагати, щоб Захід припинив навчання українських військових як одну з умов припинення війни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло