МЗС викликало американського посла після припинення Сполученими Штатами постачання Україні озброєнь
Під ударом опиниться цивільна інфраструктура, оскільки росія за останній час наростила інтенсивність ударів дронами і ракетами по українських містах

Припинення постачання Україні американської військової допомоги «суттєво вплине» на її військові плани, підірвавши здатність захищатися від російських нальотів і завдавати високоточних ударів по об'єктах супротивника.
У зв’язку з цим міністр закордонних справ України Андрій Сибіга викликав заступника посла США Джона Хінкеля, щоб терміново обговорити питання військової допомоги та співпраці, йдеться в заяві МЗС, на яку посилається Financial Times.
«Будь-яке зволікання чи коливання в підтримці обороноздатності України лише заохочує агресора продовжувати війну та здійснювати терористичні акти, а не прагнути миру», – йдеться в заяві.
Раніше з'явилася інформація, що Пентагон під час перевірки запасів наявної зброї призупинив постачання зенітних ракет, зокрема таких необхідних Україні Patriot, високоточних боєприпасів та деяких інших видів озброєнь.
«Ми розраховували на багато цих систем, оскільки вони були нам обіцяні, – сказав FT український чиновник, додавши, що під ударом опиниться цивільна інфраструктура. – Це суттєво вплине на наше планування».
За останні півтора роки було лише дві ночі, коли російська армія не завдавала ударів дронами та ракетами по українських містах, казав Сибіга. А в останні місяці ці нальоти стали набагато масованішими: днями було завдано найсильнішого за час війни удару з використанням 477 дронів і 60 балістичних ракет, для перехоплення яких якраз і потрібні Patriot.
Крім них, Київ найближчим часом не отримає кілька тисяч артилерійських снарядів, понад 100 ракет Hellfire, більш як 250 снарядів для системи залпового вогню GMLRS, кілька десятків ракет класу «земля – повітря» Stinger, ракети «повітря – повітря» AIM і протитанкові гранатомети.
«Відсутність Patriot збільшить кількість успішних російських ракетних ударів по українських містах, що спричинить зростання жертв серед мирного населення, – прокоментував наслідки Віктор Кевлюк, військовий експерт київського Центру оборонних стратегій. – А відсутність ракет GMLRS обмежить можливість завдавати високоточні дальні удари по оперативних цілях».
У Білому домі відмовилися підтвердити, постачання яких саме озброєнь було зупинено. Пентагон усе ще пропонує варіанти військової допомоги Україні, але «аналізує та адаптує свій підхід», сказав Елбрідж Колбі, заступник міністра оборони США.
Україна не отримувала офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання зброї, заявило Міністерство оборони.
Рішення про припинення поставок було ухвалено на початку червня, але тільки зараз набуло чинності, сказав FT співрозмовник, знайомий з цим питанням. За його словами, деякі вантажі вже прямували до України, коли надійшов наказ їх зупинити.
У заяві Пентагону йдеться, що це рішення, викликане значним скороченням американських запасів, ставить інтереси Америки на перше місце.
Колумніст Bloomberg Марк Чемпіон на це зазначив: «Пентагон поставив на перше місце інтереси росії».
У кремлі привітали рішення США, Пєсков заявив: «Чим менше зброї постачається Україні, тим ближче закінчення СВО».
Бекграунд. Згідно з аналізом Defense Express, українська система ППО критично залежна від американських ракет – без них системи середньої і далекої дальності опиняться на межі колапсу, попереджають експерти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].