Коваль: «Україна може отримувати з експорту агропродукції в 15 разів більше виручки»

Коваль: «Україна може отримувати з експорту агропродукції в 15 разів більше виручки»

Зараз гектар орної землі приносить Україні близько 1000 євро експортної виручки на рік

Коваль: «Україна може отримувати з експорту агропродукції в 15 разів більше виручки»
Фото: Mind.ua

Україна може отримувати за експорт агропродукції в 15 разів більше виручки. 

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль на саміті International Invest Summit: Jazz Business 2025

Міністр навів приклад Данії, де один гектар орної землі приносить 15 000 євро на рік, а в Україні –  близько 1000 євро. Він зазначив, що Україна використовує 1/15 свого потенціалу. Для того, щоб його реалізувати, потрібна глибока переробка, вихід на зовнішній ринок та його аналіз.

«Коли ви будете впевнені, що збут буде, тоді повернутися і робити виробництво. Тому що, на жаль, є приклади, коли на останні гроші побудували виробництво, а збуту немає», – зауважив Коваль.

Також міністр поділився даними про ринки, куди Україна експортує агропродукцію. Найбільша частина експорту йде до Євросоюзу – там частка зросла з «довоєнних» 29% до 52% станом на зараз. Наступними йдуть Близький Схід – 14%, Африка – 10% та Південно-Східна Азія – 9%. Однак в Азії, зокрема Китаї, товарообіг знизився на 6% після початку повномасштабної війни.

«Крім географії експорту, нам дуже важлива додана вартість в цій продукції. В Україні в середньому 291 євро доданої вартості агроекспорту – це найнижчий показник в Європі. Там середній показник – 1536 євро», – поділився Коваль.

Однак міністр зазначив, що зараз в Україні додана вартість на агропродукти виросла на 25%. Він вважає, що Україні потрібно багато працювати, щоб експортувати не кукурудзу, пшеницю і ячмінь, а крохмаль, глютен, олії з цих продуктів, амінокислоти тощо.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що дефіцит овочесховищ в Україні становить понад 1,1 млн тонн. Унаслідок війни втрачено більш ніж 281 000 тонн одночасного зберігання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло