У червні влада намагалася усунути Буданова, але той зберіг посаду – The Economist
Джерела припускають, що саме попередження з боку Білого дому могло стати фактором, який утримав ситуацію від радикальних змін

Червень ознаменувався кількома важливими політичними подіями, серед яких особливої уваги заслуговує невдала спроба звільнення керівника української військової розвідки Кирила Буданова.
Про це повідомляєвидання The Economist, посилаючись на власні джерела.
За даними журналістів, у владних колах тривалий час обговорювалася можливість ротацій на ключових посадах у секторі безпеки. Справа нібито доходила до серйозної ініціативи щодо звільнення Буданова, який, за оцінками співрозмовників видання, викликає неоднозначну реакцію в президентському оточенні – від захоплення його рішучістю до занепокоєння через самостійність.
Попри це, червнева спроба його усунення знову зазнала невдачі. The Economist відзначає, що причиною цьому могла бути і підтримка міжнародних партнерів України, зокрема США. Джерела припускають, що саме попередження з боку Білого дому могло стати фактором, який утримав ситуацію від радикальних змін.
Разом із тим у матеріалі зазначається, що голова Офісу президента Андрій Єрмак має суттєвий вплив на кадрову політику у вищих ешелонах влади. Саме з його адміністрацією пов’язують спроби переформатування уряду та безпекових структур, хоча наразі ці процеси не завершено.
Також у червні відбулися ще дві події, які вплинули на розстановку сил у вищих ешелонах української влади.
23 червня стало відомо про корупційне розслідування проти віцепрем’єра Олексія Чернишова – колишнього голови «Нафтогазу», якого ще донедавна вважали одним з претендентів на пост глави уряду. Він став найвисокопоставленішим українським чиновником, якого коли-небудь офіційно звинувачували в корупції. Після появи інформації про справу, Чернишов деякий час перебував за кордоном – через службові відрядження в Європі, – чим, як зазначає The Economist, створив враження політика, що уникає повернення.
Паралельно в уряді загострилися розмови про зміну глави Кабінету міністрів. Джерела видання повідомляють про підготовку до можливої перестановки та просування кандидатури першої віцепрем’єрки – міністерки економіки Юлії Свириденко, якій лише 39 років. Її вже не вперше називають потенційною наступницею Дениса Шмигаля.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що міжфракційне об'єднання «Розумна політика» та її лідер нардеп Дмитро Разумков ініціюють відставку уряду Дениса Шмигаля.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].