Українці відповіли, що буде з державою через 10 років: опитування КМІС

Українці відповіли, що буде з державою через 10 років: опитування КМІС

Настрої українців щодо майбутнього держави значно змінилися: частка тих, хто бачить Україну такою, що процвітатиме в ЄС, різко знизилася

Українці відповіли, що буде з державою через 10 років: опитування КМІС
Фото: ілюстративне

Невелика більшість українців (47% опитаних) вважають, що держава через 10 років буде країною зі зруйнованою економікою і великим відпливом людей.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Під час опитування українці відповідали на запитання: «Як ви бачите Україну через 10 років: успішною країною Євросоюзу чи зруйнованою країною з великим відпливом людей?» Про результати дослідження розповів виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

«Ще під час опитувань у грудні 2024 року понад 57% вважало, що Україна через 10 років процвітатиме в ЄС. А вже станом на кінець травня – початок червня, навпаки, майже половина (було 28%, стало 47%) бачить Україну зруйнованою», – сказав Грушецький.

За його словами, послаблення віри в щасливе майбутнє країни є, безумовно, тривожною тенденцією.

На його думку, значною мірою нинішня війна та пов’язані з нею втрати сприймаються як інвестиція в те, щоб потім Україна та українці змогли нарешті пожити нормально.

«Водночас ми бачимо, що українці зберігають волю до продовження опору росії і не збираються капітулювати незалежно від того, оптимістично чи песимістично вони оцінюють майбутнє країни», – додав Грушецький.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування серед 1011 респондентів протягом 15 травня – 3 червня 2025 року.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що 60% українців готові терпіти війну росії проти України стільки, скільки буде необхідно, а ще 6% готові терпіти рік.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло