Українці відповіли, що буде з державою через 10 років: опитування КМІС
Настрої українців щодо майбутнього держави значно змінилися: частка тих, хто бачить Україну такою, що процвітатиме в ЄС, різко знизилася

Невелика більшість українців (47% опитаних) вважають, що держава через 10 років буде країною зі зруйнованою економікою і великим відпливом людей.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Під час опитування українці відповідали на запитання: «Як ви бачите Україну через 10 років: успішною країною Євросоюзу чи зруйнованою країною з великим відпливом людей?» Про результати дослідження розповів виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
«Ще під час опитувань у грудні 2024 року понад 57% вважало, що Україна через 10 років процвітатиме в ЄС. А вже станом на кінець травня – початок червня, навпаки, майже половина (було 28%, стало 47%) бачить Україну зруйнованою», – сказав Грушецький.
За його словами, послаблення віри в щасливе майбутнє країни є, безумовно, тривожною тенденцією.
На його думку, значною мірою нинішня війна та пов’язані з нею втрати сприймаються як інвестиція в те, щоб потім Україна та українці змогли нарешті пожити нормально.
«Водночас ми бачимо, що українці зберігають волю до продовження опору росії і не збираються капітулювати незалежно від того, оптимістично чи песимістично вони оцінюють майбутнє країни», – додав Грушецький.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування серед 1011 респондентів протягом 15 травня – 3 червня 2025 року.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що 60% українців готові терпіти війну росії проти України стільки, скільки буде необхідно, а ще 6% готові терпіти рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].