Капіталізація Nvidia вперше перевищила $4 трлн на тлі буму штучного інтелекту

Капіталізація Nvidia вперше перевищила $4 трлн на тлі буму штучного інтелекту

Компанія стала першою у світі завдяки попиту на чипи для штучного інтелекту, попри обмеження експорту до Китаю

Капіталізація Nvidia вперше перевищила $4 трлн на тлі буму штучного інтелекту
Фото: Gettyimages

Акції Nvidia зросли більш ніж на 2%, піднявши ринкову капіталізацію компанії вперше в історії понад $4 трлн. Це сталося на тлі високого попиту на апаратне забезпечення для генеративного штучного інтелекту, яке розробляє компанія.

Про це повідомляє CNBC.

Таким чином, Nvidia стала першою компанією у світі, що досягла такої ринкової вартості. Вона вже випередила Microsoft та Apple, які раніше перетнули позначку в $3 трлн.  Стрімке зростання компанії зумовлене шаленим попитом на чипи для ШІ після запуску ChatGPT наприкінці 2022 року. Nvidia впевнено зайняла лідерську позицію у виробництві графічних процесорів, які є основою для навчання великих мовних моделей.

Попит на продукцію компанії сприяв зростанню її акцій більш ніж у 15 разів за останні п’ять років. Тільки за останній місяць акції Nvidia подорожчали на понад 15%, а з початку року – на 22%. Попри геополітичну напруженість та обмеження на експорт чипів до Китаю, акції Nvidia продовжують зростати.

Минулого місяця компанія заявила, що нещодавні обмеження експорту чипів H20, створених спеціально для Китаю, обійдуться їй у $8 млрд втрачених доходів. Генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг під час телефонної розмови з інвесторами у травні зазначив, що ринок Китаю обсягом $50 млрд фактично закритий для американських компаній.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Samsung та Nvidia вкладуться у стартап, що працює у галузі робототехніки. Корейська компанія надасть $10 млн, а американська – $25 млн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло