Farmak – серед провідних бізнес-інвесторів в освіту в Україні
Індекс освітньої філантропії компанії становить 84,51 та є одним з найвищих у галузі

Компанія Farmak увійшла до рейтингу ТОП бізнес-інвесторів в освіту, який склали Delo.ua спільно з Київською школою економіки (KSE). Ця відзнака підкреслює вагому роль Farmak у розвитку освітнього середовища і підтримці молодих фахівців.
Топ бізнес-інвесторів в освіту складається з двох показників: комплексного індексу освітньої філантропії та рейтингу інвестицій в освіту за 2022-2025 роки. Delo.ua разом з KSE розробили анкету, за якою опитали провідні бізнеси України, що були обрані на основі рейтингу ТОП-100.

Фото з форуму «PRO майбутнє», Farmak
«Для розрахунку ми обрали саме період широкомасштабної війни, бо вважаємо, що той бізнес, який інвестує в освіту навіть в такий час, вартий відзнаки, адже це значить, що бізнес вірить в майбутнє України», – зазначає видання.
Індекс освітньої філантропії був розрахований експертами KSE за даними анкетування. Він враховує низку факторів – від кількості освітніх ініціатив і обсягів фінансування до мотивації компанії.
За період з 2022 по 2025 рік Farmak інвестував понад 42 млн грн у реалізацію освітніх програм та ініціатив, а індекс освітньої філантропії становить 84,51 – один із найвищих у галузі.
Farmak розвиває партнерства з провідними вишами України
Серед важливих проєктів – Farmak ChemPRO, створений у співпраці з Київським національним університетом технологій та дизайну. Це – інтенсив для студентів 4-5 курсів хімічних, фармацевтичних і біотехнологічних спеціальностей. У межах курсу студенти проходять теоретичну підготовку, а також працюють із сучасним лабораторним обладнанням. Зокрема, вони опановують методи високоефективної рідинної хроматографії: навчаються готувати зразки, проводити аналізи, зчитувати та інтерпретувати результати. Найкращі випускники програми отримують можливість працевлаштування в компанії: 10 учасників вже стали частиною команди Farmak.
Крім цього, компанія реалізує інші освітні ініціативи – надає стипендії, проводить для студентів лекції, конференції. Наприклад, подія «PRO майбутнє» у 2024 році зібрала понад 250 студентів провідних українських університетів, для яких виступали прогресивні топові спікери – новатори, візіонери та лідери думок. Під час заходу говорили про роль адаптивності у сучасному світі, нові підходи до розвитку креативного мислення, розповідали про ефективне використання у фармацевтиці штучного інтелекту.

Фото з форуму «PRO майбутнє», Farmak
Студенти мають можливість відвідати виробництво та лабораторні комплекси під час екскурсій, а також компанія фінансує ремонти навчальних закладів, облаштування укриттів, закупівлю обладнання.
До рейтингу також увійшли «Метінвест», «Пумб», «Кернел», EPAM, Deloitte, «Монделіс Україна» тощо. Переглянути рейтинг можна за посиланням.