Генпрокурор прокоментував підозри щодо втрати незалежності НАБУ та САП
«Ми будемо однією сім'єю. Вони працюватимуть за своїми кримінальними провадженнями, ми – за своїми. І разом допомагатимемо один одному. НАБУ мені не підкоряється», – пояснив Кравченко

Національне антикорупційне бюро не буде підпорядковуватися генеральному прокурору України після підписання закону щодо обмеження незалежності НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Про це на спільному брифінгу з головою Служби безпеки України Василем Малюком сказав генпрокурор Руслан Кравченко, відео оприлюднило в YouTube «Суспільне».
«Є підозра, що НАБУ та САП утратять незалежність? Чому? Вони мені не підпорядковуються. НАБУ точно не підпорядковується. САП у зв'язку зі змінами – ми одна система, один орган, система органів прокуратури. САП відповідно до закону України про прокуратуру як була, так і залишається у статусі департаменту. І ми будемо однією сім'єю. Вони працюватимуть за своїми кримінальними провадженнями, ми – за своїми. І разом допомагатимемо один одному. НАБУ мені не підкоряється», – пояснив Кравченко.
Також він висловився щодо підозр деяких журналістів стосовно того, що його нібито призначили на посаду генпрокурора, щоб він «забрав справу» віцепрем'єр-міністра – міністра національної єдності Олексія Чернишова, який фігурує у кримінальному провадженні щодо корупції.
«Зміни, прийняті сьогодні Верховною Радою, говорять про те, що я можу. Я ж знаю всі ваші запитання, і ви говорите, що я якийсь не такий, що я буду порушувати незалежність двох органів. Відповідь: ні. Тому що я по новому закону зможу, як ви можете запитати, забирати будь-яку справу та віддавати до органу. А деякі відомі журналісти повідомили, що нового генерального призначили, щоб він забрав справу Чернишова. А я вам обіцяю в очі, що і після цих змін Чернишова я не заберу. Як розслідувало НАБУ, так і буде. Я подивлюся, як вони закінчать і як потім прокурори САП підуть і підтримуватимуть державне обвинувачення до вироку», – сказав генпрокурор.
Водночас він оголосив про готовність особисто піти в суд і представляти державне обвинувачення, якщо у цій справі знадобиться допомога.
На запитання щодо доцільності надання генпрокурору права підписувати підозри топпосадовцям, справи яких розслідує САП, Кравченко відповів, що це «правова структура держави» і що «генерального прокурора обирає Верховна Рада».
Щодо того, чому обшуки у працівників НАБУ відбулися одночасно та чи пов'язані вони з підготовкою до закону, Кравченко зазначив, що це був такий підхід – усе робити швидко, не затягуючи. За його словами, це ефективніше за стару радянську практику.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Володимир Зеленський підписав закон, який обмежує незалежність антикорупційних органів – Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].