Генпрокурор прокоментував підозри щодо втрати незалежності НАБУ та САП

Генпрокурор прокоментував підозри щодо втрати незалежності НАБУ та САП

«Ми будемо однією сім'єю. Вони працюватимуть за своїми кримінальними провадженнями, ми – за своїми. І разом допомагатимемо один одному. НАБУ мені не підкоряється», – пояснив Кравченко

Генпрокурор прокоментував підозри щодо втрати незалежності НАБУ та САП
Фото: Руслан Кравченко – Генеральний прокурор / Facebook

Національне антикорупційне бюро не буде підпорядковуватися генеральному прокурору України після підписання закону щодо обмеження незалежності НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Про це на спільному брифінгу з головою Служби безпеки України Василем Малюком сказав генпрокурор Руслан Кравченко, відео оприлюднило в YouTube «Суспільне».

«Є підозра, що НАБУ та САП утратять незалежність? Чому? Вони мені не підпорядковуються. НАБУ точно не підпорядковується. САП у зв'язку зі змінами – ми одна система, один орган, система органів прокуратури. САП відповідно до закону України про прокуратуру як була, так і залишається у статусі департаменту. І ми будемо однією сім'єю. Вони працюватимуть за своїми кримінальними провадженнями, ми – за своїми. І разом допомагатимемо один одному. НАБУ мені не підкоряється», – пояснив Кравченко.

Також він висловився щодо підозр деяких журналістів стосовно того, що його нібито призначили на посаду генпрокурора, щоб він «забрав справу» віцепрем'єр-міністра – міністра національної єдності Олексія Чернишова, який фігурує у кримінальному провадженні щодо корупції.

«Зміни, прийняті сьогодні Верховною Радою, говорять про те, що я можу. Я ж знаю всі ваші запитання, і ви говорите, що я якийсь не такий, що я буду порушувати незалежність двох органів. Відповідь: ні. Тому що я по новому закону зможу, як ви можете запитати, забирати будь-яку справу та віддавати до органу. А деякі відомі журналісти повідомили, що нового генерального призначили, щоб він забрав справу Чернишова. А я вам обіцяю в очі, що і після цих змін Чернишова я не заберу. Як розслідувало НАБУ, так і буде. Я подивлюся, як вони закінчать і як потім прокурори САП підуть і підтримуватимуть державне обвинувачення до вироку», – сказав генпрокурор.

Водночас він оголосив про готовність особисто піти в суд і представляти державне обвинувачення, якщо у цій справі знадобиться допомога.

На запитання щодо доцільності надання генпрокурору права підписувати підозри топпосадовцям, справи яких розслідує САП, Кравченко відповів, що це «правова структура держави» і що «генерального прокурора обирає Верховна Рада».

Щодо того, чому обшуки у працівників НАБУ відбулися одночасно та чи пов'язані вони з підготовкою до закону, Кравченко зазначив, що це був такий підхід – усе робити швидко, не затягуючи. За його словами, це ефективніше за стару радянську практику.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Володимир Зеленський підписав закон, який обмежує незалежність антикорупційних органів – Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло