Генпрокурор розповів деталі про обшуки у працівників НАБУ
За його словами, вони стосувалися не лише російського впливу та ДТП, а й, зокрема, нібито супроводу бізнесмена Геннадія Боголюбова за кордон

У співробітників Національного антикорупційного бюро в понеділок проводилися обшуки не тільки щодо ДТП та російського впливу на установу, а й у справах щодо легалізації доходів і незаконного збагачення.
Про це розповів очільник Офісу генпрокурора Руслан Кравченко на своєму брифінгу разом із главою Служби безпеки України Василем Малюком, цитує його «Укрінформ».
«Обшуки були й у трьох осіб, які проходять по кримінальних провадженнях, пов’язаних із легалізацією доходів, а також із незаконним збагаченням. На сьогодні недостатньо доказів для повідомлення про підозру цим особам, досліджуються ті чи інші матеріали, здобуті під час обшуку. Правова оцінка буде надана потім», – повідомив Кравченко
Генпрокурор прокоментував і справи щодо ДТП, у яких фігурують працівники НАБУ.
«По ДТП – я прийшов, побачив, що є провадження, які рік, скажу прямо, валяються з проведеними експертизами, з допитаними свідками, і в нас потерпілі без внутрішніх органів, деякі мають інші ушкодження. Це життя, так буває, кожен із нас може скоїти ДТП із якимись наслідками для здоров’я іншої людини… не дай Бог, до смерті. Це життя. Але перед законом усі рівні», – зауважив генпрокурор.
Як приклад очільник ОГП навів ситуацію, коли нещодавно працівник прокуратури збив людину на смерть, і він пішов у суд щодо цього: «Людина вбила людину і має відповідати перед законом».
«Також у нас були обшуки у двох детективів, які, за здобутими доказами, начебто супроводжували Боголюбова під час його виїзду за кордон з України. Ми сьогодні з Василем Васильовичем сказали про те, що правова оцінка ще не надана, ми перевіряємо факти, чи це випадковість, чи ні», – розповів генпрокурор.
За його словами, наразі є дані і щодо того, що ці детективи начебто супроводжували бізнесмена Геннадія Боголюбова, а є дані, що вони, можливо, були у відрядженні.
«Ми об’єктивно підходимо до цього моменту, і я прямо говорю, що правова оцінка цьому ще не надана й доказів не здобуто конкретних, щоб можна було сказати остаточно щодо цього», – резюмував Кравченко.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Служба безпеки України та Офіс генпрокурора 21 липня провели оперативні дії щодо «нейтралізації російського впливу» на Національне антикорупційне бюро України. Обшуки провели в детективів у різних регіонах України. Деяким із них інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з країною-агресором, корупційні дії на користь олігархів тощо.
Так, одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою в пособництві росії. Причетним також називають чинного народного депутата від нині забороненої партії ОПЗЖ Федора Христенка, що переховується за кордоном. Під час обшуків за місцем проживання підозрюваного виявили матеріали НАБУ зі службовою і конфіденційною інформацією.
У НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводили без судових ухвал. Підставами для цих дій здебільшого є участь окремих осіб у дорожньо-транспортних пригодах. Проте деяким працівникам інкримінують можливі зв’язки з росією. Ці факти не є взаємопов’язаними.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].