Британія та Італія заявили, що отримали від Азербайджану забруднену нафту, яка завдала шкоди їхнім НПЗ

Британія та Італія заявили, що отримали від Азербайджану забруднену нафту, яка завдала шкоди їхнім НПЗ

У зв’язку з цим азербайджанська нафта впала в ціні до найнижчих рівнів

Британія та Італія заявили, що отримали від Азербайджану забруднену нафту, яка завдала шкоди їхнім НПЗ
фото Shutterstock

Британська нафтова компанія BP Plc повідомила, що отримала з Азербайджану кілька партій забрудненої нафти, у якій виявлено органічні хлориди – сполуки, значний вміст яких може призвести до пошкодження обладнання на нафтопереробних заводах (НПЗ).

Про це передає Bloomberg.

Італійська енергетична компанія Eni SpA у свою чергу повідомила, що також придбала азербайджанську нафту, і частина забрудненої нафти встигла потрапити до нафтопереробної системи компанії.

Великі обсяги азербайджанської нафти йдуть на експорт трубопроводом довжиною 1800 км, що тягнеться через Грузію до порту Джейхан на середземноморському узбережжі Туреччини. Цього року по системі проходить 575 тис. барелів сирої нафти на добу.

Bloomberg зазначає, що BP управляє компанією BTC Co., яка збудувала цей трубопровід.

«Компанію BTC Co. було повідомлено про потенційну проблему з якістю, пов'язану з наявністю органічних хлоридів у деяких партіях нафти, що постачаються трубопроводом BTC», – повідомила BP.

Компанія проводить оцінку якості сирої нафти на всіх об'єктах уздовж нафтопроводу Баку – Тбілісі – Джейхан.

22 червня портовий агент повідомив, що танкер Searanger, який прибув до Джейхана за азербайджанською нафтою, зупинив завантаження.

Ці обставини, мабуть, вплинули на вартість азербайджанської нафти. Як пише Bloomberg із посиланням на дані трейдерів, цього тижня дві партії нафти марки Azeri Light були продані за найнижчими цінами за чотири роки.

Бекграунд. Нагадаємо: у 2019 році забруднення хлоридами було виявлено в російській нафті, яка йшла на експорт до Європи нафтопроводом «Дружба».

Як зазначає Bloomberg, це вплинуло на ринок, оскільки деякі партії нафти в результаті були продані з великою знижкою, а покупці почали шукати інші джерела палива.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло