Макрон заявив, що Франція готова визнати Палестину як державу

Макрон заявив, що Франція готова визнати Палестину як державу

Кір Стармер також написав, що Британія визнає Палестинську державу – після того, як у Газі буде укладено перемир'я

Макрон заявив, що Франція готова визнати Палестину як державу
фото DR

Франція у вересні на сесії Генеральної асамблеї ООН визнає Палестинську державу.

Про це повідомив у четвер увечері президент Франції Емманюель Макрон.

Він опублікував у соцмережі X копію свого листа до глави Палестинської автономії Махмуда Аббаса.

У листі йдеться, що це рішення допоможе мирному врегулюванню близькосхідного конфлікту.

«Сьогодні вкрай необхідним є припинення війни в Газі та порятунок цивільного населення. Мир можливий. Ми повинні негайно запровадити припинення вогню, звільнити всіх заручників і надати масштабну гуманітарну допомогу народу Гази. Ми також повинні забезпечити демілітаризацію ХАМАС, а також забезпечити безпеку та відбудову Гази. Нарешті, ми повинні побудувати Державу Палестина, щоб вона, погодившись на демілітаризацію та повністю визнавши Ізраїль, сприяла безпеці всіх на Близькому Сході. Альтернативи немає», – йдеться в листі Макрона.

Франція таким чином стане першою великою західною державою, яка визнала не лише право палестинців на державність, а й Палестинську державу де-юре.

Того ж дня із закликом до негайного припинення вогню в секторі Газа виступив прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, фактично поклавши на Ізраїль відповідальність за гуманітарну катастрофу в секторі.

Стармер написав, що Велика Британія також визнає Палестинську державу, проте лише після того, як у Газі буде укладено перемир'я.

Незалежність Держави Палестини зараз визнають близько 150 зі 193 держав – членів ООН.

Відмовляються її зараз визнати, зокрема США, та Ізраїль.

Відповідно до резолюцій ООН, територія держави має складатися із Західного берега Йордану, сектору Газа та Східного Єрусалиму, проте Ізраїль не згоден із подібними кордонами.

Сектор Газа при цьому частково перебуває під контролем угруповання ХАМАС, визнаного терористичною організацією в США і ЄС. Непрямі переговори про перемир'я і звільнення заручників, що залишаються в руках ХАМАС, наразі не дали результатів.

У Газі продовжується військова операція Ізраїлю. У секторі утруднений доступ гуманітарної допомоги, міжнародні організації заявляють про загрозу голоду.

Бойові дії ведуться з жовтня 2023 року, коли ХАМАС атакував південь Ізраїлю та захопив у заручники понад 250 людей. Ізраїльська операція своєю чергою призвела до загибелі десятків тисяч мешканців сектору. З часом багато країн Заходу почали піддавати Ізраїль усе більшій критиці у зв'язку з операцією, а Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло