Україна розраховує на запрошення в ОЕСР, незважаючи на скандал довкола НАБУ
Віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції підтвердив прагнення України боротися з корупцією

Україна розраховує на запрошення до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) попри законодавчі зміни щодо незалежності антикорупційних органів.
Про це повідомляє пресслужба Офісу віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тараса Качки.
Відомо, що ці питання Качка обговорив під час онлайн-зустрічі із заступницею генерального секретаря організації Мері Бет Гудман.
«Ми бачимо ОЕСР і потенційний процес вступу до складу робочої групи як можливість закріпити досягнення нашої країни щодо протидії корупції. Наш план залишається незмінним та системним, і я переконаний, що вже ближче до кінця цього року ми зможемо продемонструвати ще більше результатів», – сказав він.
Віцепрем'єр розповів Мері Бет Гудман деталі законопроєкту, підготовленого президентом України Володимиром Зеленським про повернення незалежності Національному антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
«Завдяки злагодженій співпраці з експертами, правоохоронними органами та міжнародними партнерами змогли напрацювати рішення, які, як очікується, парламент розгляне вже цього тижня. Ми вдячні за позицію ОЕСР і врахували всі викладені раніше у вашому листі застереження», – сказав Качка.
Він висловив очікування, що на наступній віртуальній зустрічі робочої групи з питань боротьби з хабарництвом ОЕСР Україна отримає позитивну оцінку, що дасть змогу отримати запрошення для приєднання до Конвенції ОЕСР з боротьби з підкупом.
Відомо, що 22 липня, після позбавлення Радою НАБУ та САП незалежності, ОЕСР просила президента Зеленського ветувати закон. Там попередили, що ці зміни законодавства можуть бути розцінені робочою групою OECP як послаблення дотримання Україною своїх зобов'язань і в майбутньому поставлять під загрозу прагнення України приєднатися до ОЕСР.
За даними пресслужби, Україна розраховує на вступ до організації вже у 2026 році.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Зеленський і президентка Єврокомісії обговорили новий закон про НАБУ і САП. За словами українського президента, під час розмови також йшлося про європейську інтеграцію України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].