Рада розгляне законопроєкт про збільшення оборонних видатків на понад 400 млрд грн

Рада розгляне законопроєкт про збільшення оборонних видатків на понад 400 млрд грн

Фінансування змін відбуватиметься, зокрема, за допомогою додаткового розміщення ОВДП

Рада розгляне законопроєкт про збільшення оборонних видатків на понад 400 млрд грн
Фото: Getty Images

Верховна Рада 30 липня планує розглянути новий законопроєкт №13573 щодо змін до державного бюджету-2025.

Про це повідомляє голова бюджетного комітету парламенту Роксолана Підласа.

За її словами, законопроєкт був терміново зареєстрований напередодні після консультацій керівництва парламенту та фракцій.

Він передбачає збільшення видатків на сектор оборони на 412,3 млрд грн:

  • 115 млрд грн – на грошове забезпечення військовослужбовців усіх Сил оборони;
  • 216 млрд грн – на закупівлю та виробництво озброєння, техніки та дронів;
  • решта – на інші потреби війська.

Окрім того, у законопроєкті передбачено новий розподіл ПДФО з 1 серпня 2025 року:

  • 60% – Міністерству оборони на дрони, зброю та техніку;
  • 30% – Держспецзв’язку на дрони;
  • 10% – безпосередньо на потреби бойових бригад.

Підласа зазначила, що фінансування змін відбуватиметься завдяки:

  • додатковому розміщенню ОВДП (+184,9 млрд грн);
  • перевиконанню доходів бюджету (+147,5 млрд грн);
  • скороченню витрат на погашення й обслуговування боргу (76,3 млрд).

За словами голови бюджетного комітету парламенту, цей крок має розв'язати критичну проблему серпневих виплат військовим, оскільки попередній законопроєкт №13439-3 наразі не може бути розглянутий через політичні заперечення.

У Раді пояснили, що ухвалений у першому читанні законопроєкт зі змінами до бюджету зараз заблокований, оскільки парламентські фракції відмовляються його підтримувати з різних міркувань. Наприклад, група «Довіра» вимагає підписання закону із «соєвими правками», «Європейська солідарність» – виключити норму про вилучення 8 млрд із міста Києва, «Голос» – призначення голови митниці.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в США запропонували новий механізм постачання зброї Україні коштом союзників. Законопроєкт можуть ухвалити до кінця року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло