Україна у 2026 році тестуватиме SAMP/T на протидію балістиці – Зеленський
Якщо система покаже гарний результат, українська сторона буде першою у черзі на її отримання
Цьогоріч Україна отримає від Франції нову систему протиповітряної оборони SAMP/T та перевірить її на протидію балістичним ракетами.
Про це Володимир Зеленський розповів під час спілкування з журналістами, передає Укрінформ.
За словами президента, під час його зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном найважливішою і найголовнішою темою обговорення була альтернатива Patriot в контексті систем ППО.
«SAMP/T – це єдина на сьогодні в Європі альтернатива. Ми побачимо в цьому році, чи збивають нові системи SAMP/T балістику. В цьому році ми отримаємо систему, яку будемо тестувати проти балістики. Тому якщо це спрацює, це стане довгостроково хорошою допомогою», – розповів він.
Якщо система позитивно себе зарекомендує, Україна буде першою в черзі на її отримання, зазначив Зеленський.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що в рамках підписаної з Францією декларації про наміри, Україна планує закупити вісім систем ППО SAMP/T – кожна з них матиме шість пускових установок.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].














