Доходи росіян від нафти різко зросли в березні, але це тимчасово — Reuters
росія імовірно не зможе суттєво наростити видобуток найближчим часом, стверджує МЕА
Доходи росії від експорту нафти та нафтопродуктів у березні різко зросли після провального лютого – на тлі підвищення світових цін через війну на Близькому Сході.
Джерело. Про це повідомляє Reuters із посиланням на International Energy Agency.
За даними агентства, експорт нафти зріс до 4,6 млн барелів на добу, доходи майже подвоїлися – до $19 млрд (з $9,75 млрд у лютому), видобуток також збільшився.
Причиною стало зростання цін на нафту через глобальну нестабільність.
Нафтові доходи – основа бюджету рф, зокрема для фінансування війни. Тому кожне зростання цін напряму підсилює фінансові можливості кремля.
Проте попри відновлення доходів, ситуація для росії залишається нестабільною. Трубопровід «Дружба» досі не працює після атак, порти та НПЗ регулярно зазнають ударів українських дронів, а інфраструктура пошкоджена, що обмежує можливості зростання.
росія імовірно не зможе суттєво наростити видобуток у найближчий час, стверджують у Міжнародному енергетичному агентстві.
Зростання доходів рф зараз – це виключно результат зовнішніх факторів – глобального стрибка цін та кризи на Близькому Сході, а не ознака стійкого відновлення.
Водночас українські удари по енергетичній інфраструктурі вже обмежують експортні можливості і створюють довгострокові проблеми для галузі.
Тому хоч у березні росія заробила більше, але це тимчасовий ефект ринку, і насправді можливості росту обмежені через тиск на експортну інфраструктуру, особливо з боку українських дронів.
Бекграунд. Між тим, як повідомлялося, дешева російська нафта виявилася ризиком, тому що удари українських дронів ставлять під загрозу нафтопереробку Індії – до 80% постачань надходили саме через порти, які розбомбила Україна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].















