Лідери ЄС почали готуватися до переговорів із путіним – Financial Times

Лідери ЄС почали готуватися до переговорів із путіним – Financial Times

Кошта заявив, що таку ініціативу підтримує і президент України

Лідери ЄС почали готуватися до переговорів із путіним – Financial Times
фото DR

Лідери Євросоюзу почали готуватися до можливих переговорів із путіним щодо завершення війни проти України.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на високопоставленого європейського чиновника.

За даними FT, у Брюсселі дедалі більше розчаровані мирними ініціативами президента США Дональда Трампа, які поки що не дали відчутного результату. На цьому тлі в ЄС обговорюють, як підготуватися до потенційного дипломатичного процесу, аби Європа не опинилася осторонь можливих домовленостей між Вашингтоном і москвою.

Президент Європейської ради Антоніу Кошта заявив, що ЄС має «потенціал» для переговорів із кремлем і що таку координацію підтримує президент України Володимир Зеленський.

За словами Кошти, він уже проводить консультації з усіма 27 лідерами країн-членів, щоб визначити формат можливої участі Євросоюзу в майбутніх перемовинах.

У матеріалі зазначається, що під час нещодавнього саміту ЄС на Кіпрі Зеленський закликав європейців бути готовими «зробити позитивний внесок» у переговорний процес. В Офісі президента України підтвердили, що такі консультації з Брюсселем справді ведуться.

Водночас усередині ЄС наразі немає єдиної позиції щодо того, хто саме міг би представляти Європу на потенційних переговорах із росією, коли вони можуть розпочатися і які умови можуть бути запропоновані москві.

Деякі лідери, зокрема прем’єр Бельгії Барт де Вевер, уже висловлювалися за відкриття окремого каналу комунікації з кремлем.

При цьому в Європі визнають, що москва наразі не демонструє готовності до реальних переговорів. росія продовжує наполягати на виведенні українських військ із частини Донбасу як передумові для будь-якого політичного процесу.

Обговорення активнішої ролі ЄС відбувається на тлі загального охолодження трансатлантичних відносин. Політика Дональда Трампа, зокрема погрози скоротити участь США в НАТО, торговельні суперечки та тиск на союзників, змушують європейські столиці більше замислюватися над власною безпековою та дипломатичною автономією.

Бекграунд. Як повідомлялося, кремль відмовився від будь-яких мирних переговорів, поки Україна не виведе війська з Донбасу. Як стверджує Ушаков, після цього росія припинить бойові дії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло