Іран зняв морську блокаду для китайських танкерів в Ормузькій протоці

Іран зняв морську блокаду для китайських танкерів в Ормузькій протоці

Тегеран та Пекін узгодили нові правила навігації в межах стратегічного партнерства

Іран зняв морську блокаду для китайських танкерів в Ормузькій протоці

Іранська влада почала надавати дозвіл окремим суднам КНР на транзит через стратегічно важливу Ормузьку протоку.

Про це повідомляє Reuters.

Рішення було ухвалене після тривалих переговорів між дипломатичними відомствами обох країн. Тегеран погодився на цей крок, посилаючись на статус стратегічного партнерства з Пекіном та необхідність координації дій із силами безпеки регіону.

Зміна іранської політики збіглася з вимогами лідерів США та Китаю забезпечити безперешкодне транспортування енергоресурсів у зоні бойових дій.

Основною умовою для безпечного проходу нейтральних плавзасобів залишається попереднє узгодження маршрутів та дій із військовим командуванням Ірану.

Результати домовленостей уже підтверджуються даними моніторингу: китайський танкер із 2 млн барелів нафти зміг вийти з Перської затоки, де він перебував у заблокованому стані понад два місяці. Це свідчить про поступове відновлення логістичних ланцюгів для китайських енергетичних компаній у кризовому регіоні.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що нафтові котирування демонструють помірне зростання перед самітом США та Китаю. Вартість Brent та WTI дещо підвищилася, поки інвестори оцінюють перспективи майбутніх перемовин.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло