Мито на експорт необробленого каменю приноситиме бюджету понад 463 млн грн щороку

Мито на експорт необробленого каменю приноситиме бюджету понад 463 млн грн щороку

Ставку встановлено на рівні 0,3 євро/кг строком на 10 років – норма вже закріплена в ухваленому законі

Мито на експорт необробленого каменю приноситиме бюджету понад 463 млн грн щороку
Фото: Getty Images

Запровадження вивізного мита на необроблений природний камінь забезпечить щорічні надходження до державного бюджету в розмірі близько 463,2 млн грн.

Про це повідомляє голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Норму про введення мита включено до законопроєкту №15111-д, ухваленого 9 червня, який формально регулює оподаткування цифрових платформ – OLX, Uber, Bolt і Uklon. Мито встановлено на рівні 0,3 євро/кг і діятиме протягом 10 років. Воно поширюється на необроблений і розпиляний граніт, лабрадорит та інші декоративні породи каменю.

Гетманцев назвав хибним підходом вивіз надр за безцінь без належного оподаткування й наголосив, що новий інструмент слугуватиме захисту інтересів держави та детінізації галузі. На його думку, мито не зупинить бізнес, а, навпаки, стимулюватиме тих, хто прагне працювати легально.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що промисловість уже дає 18% доходів бюджету. Ставку роблять на енергетику, виробництво, фармацевтику, ІТ та агросектор.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло