Супутник зафіксував 10-кілометровий затор на виїзд із Криму: перед мостом скупчилися 1500 авто
Через перебої з електроенергією місцеві жителі хочуть тимчасово виїхати з регіону
Біля Керченського мосту, який з'єднує окупований Крим із територією росії, утворився гігантський затор довжиною понад 10 км. Про це свідчать супутникові знімки компанії Planet Labs від 24 червня, які проаналізували журналісти проєкту «Схеми».
На фото видно, що черга автомобілів починається від пункту контролю перед мостом і тягнеться аж до району села Іванівка у Керченському районі. За оцінками журналістів, у заторі перебували близько 1500 автомобілів, які прямували на виїзд з окупованого півострова.
Цей транспортний колапс виник на тлі проблем, які останніми тижнями спіткали мешканців Криму.
Рух через Керченський міст регулярно зупиняють через повітряні тривоги, роботу російської ППО та загрозу атак українських морських дронів. Крім того, окупаційна влада посилила перевірки на контрольно-пропускних пунктах, що додатково уповільнило рух.
Водночас півострів переживає паливну кризу та періодичні відключення електроенергії. Через це в кримських соцмережах усе частіше з'являються повідомлення від місцевих жителів, які обговорюють можливість хоча б тимчасово виїхати з регіону.
Журналісти зазначають, що суворі оглядові процедури, запроваджені окупаційною адміністрацією, паралізують не лише цивільний транспорт, а й військову логістику між Кримом та росією.
Проблем додають і удари по транспортній інфраструктурі півострова. Нещодавно українські сили уразили стратегічний залізничний міст через Північно-Кримський канал, який використовувався для перевезення техніки, пального та боєприпасів. Після цього російські залізничні оператори були змушені скасувати низку маршрутів до Криму.
У результаті Керченський міст залишається єдиною стабільною артерією, яка з'єднує окупований півострів із росією, тому будь-які перебої в його роботі миттєво перетворюються на багатокілометрові затори.
Бекграунд. Як повідомлялося, слідом за бензином у Криму зникли вода та світло. Електроенергії, зокрема, немає в тимчасово окупованих Севастополі, Алушті, Красноперекопську та Армянську.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].
















