mind
Аналіз криптовалют: скасування форку стало «пальним» для злету

Аналіз криптовалют: скасування форку стало «пальним» для злету

Концептуальні суперечки учасників ринку додають йому волатильності та підігрівають біржові очікування

Цей матеріал також доступний російською
Аналіз криптовалют: скасування форку стало «пальним» для злету
Фото: Shutterstock

Протягом 6–12 жовтня ринок криптоактивів перебував у стані підвищеної волатильності – передусім через скасування форку біткойна SegWit 2X. Біткойн (BTC) на цій новині імпульсно вистрілив до нового максимуму і почав давно очікувану корекцію. Капіталізація на закритті періоду склала $193,2 млрд, знову вийшовши із зони 200 млрд. Однозначно, фаворитом тижня стала криптовалюта Bitcoin Cash або Bcash (BCH). Ринок альткойнів почав оживати, але в цілому не показав вихід з «ведмежої» фази, за винятком кількох монет.

Аналіз криптовалют: скасування форку стало «пальним» для злету

Аналіз криптовалют: скасування форку стало «пальним» для злету

Аналіз криптовалют: скасування форку стало «пальним» для злету

Біткойн встановив свій черговий ціновий рекорд, досягнувши середньозваженої ринкової ціни в американських доларах за 1 BTC. При цьому за звітний тиждень ціна криптовалюти знизилася на 15,27%. Домінування BTC у валютному кошику триває, проте його частка різко просіла до 51,23%, що склало близько $105 млрд. Частка Ethereum (ETH) – 15,2%, Bitcoin Cash (BCH) – 12,1%, Ripple – 3,94%.

Добовий обсяг торгів з біткойна перевищує обсяг торгів з усіх інших валют, разом узятим, за винятком Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) та Ripple (XRP). Однак вперше у своїй історії 12 жовтня BCH обійшов за денним обсягом торгів BTC.

Зведений індекс MVIS CryptoCompare Digital Assets 10, що відображає цінові рухи 10 лідируючих криптоактивів за розміром і ліквідністю, закрився на позначці $3980.

Аналіз криптовалют: скасування форку стало «пальним» для злету

Аналіз криптовалют: скасування форку стало «пальним» для злету

Також за минулий тиждень на курсове зростання впливали декілька істотних чинників. Серед них:

Скасування форку (відділення) від основного ланцюга нового протоколу SegWit 2X стало ключовою подією ринку, що вплинула на цінові рухи. Головною особливістю цього форку мало стати збільшення розміру блоку до 2 Мб. Даний протокол – результат так званої нью-йоркської угоди, підписаної обмеженою групою компаній і впливових осіб в індустрії. Однак з часом багато компаній стали відкликати свої підписи через незгоду з розвитком подій і наростаючим протистоянням з основними розробниками протоколу – групою Bitcoin Core і компанією Blockstream, яка її підтримує.

Підтримка майнерами SegWit 2X впала до 8%, що змусило групу ключових прихильників нового протоколу, серед яких Джихан Ву (Bitmain), Баррі Зільберт (DCG), Ерік Воорхес (Shapeshift), оголосити про відмову від своїх планів. У перші хвилини після цього анонсу ейфорія захлеснула ринки – і біткойн зробив запаморочливий стрибок до свого історичного максимуму. І після цього почав корекцію, оскільки ринки грали на підвищення в очікуванні монет ланцюга SegWit 2X, які дісталися б усім власникам біткойнів безкоштовно.

На цьому війна між різними таборами біткойна не припинилася, а увійшла в ще волатильнішу фазу. Зі скасуванням SegWit 2X прихильники великих блоків переключилися на Bcash (BCH). Гравці стали переміщувати кошти з BTC до BCH – як альтернативи. Підігріло ситуацію поширення відомостей, що один з піонерів ринку біткойнів, перший великий інвестор у ринок, а тепер – неформальний лідер Bcash, Роджер Вер почав переміщувати кошти з BTC у BCH.

За наявною на ринку інформацією, Вер володіє (або мав) 300 000 біткойнів. Тому навіть самі лише чутки призвели до різкого сплеску активності на цьому ринку. За одну добу ціна Bcash злетіла з $600 до $2800, що стало потрясінням навіть для ветеранів. Ця криптовалюта з показником у $40 млрд на деякий час змогла за капіталізацією обійти Ethereum. Дехто заговорив про швидку зміну лідера, хоча на підставі одного пампу (навмисна масова скупка валюти, націлена на штучне підвищення курсу до максимально можливих значень. – Mind) складно робити такі висновки. Але, безумовно, Bcash прийшов серйозно і надовго, а протистояння з «оригінальним» біткойном лише посилиться. Кожна з груп продовжує стверджувати, що вони максимально точно слідують початковому протоколу.

Біткойн перебуває в очікуванні нових похідних інструментів, які дозволять інституціональним інвесторам увійти на ринок. Після заяви, зробленої минулого тижня CME Group про вихід ф'ючерсу на біткойн, директор ще одного великого гравця – чиказької біржі Chicago Board Options Exchange – Кріс Конкенном заявив, що очікує швидкої появи на ринку біржових фондів (ETF), які торгуються на біткойн. Поява таких інструментів однозначно штовхне ціну вгору, бо великі гравці можуть з'явитися на ринку з ліквідністю на порядок вище поточної.

Один з найбільших венчурних капіталістів Тім Драппер, який у 2014 році передрікав, що до 2018-го біткойн коштуватиме $10 000, висловив думку щодо перспектив криптовалюти. «Якщо через п'ять років ви надаватимете перевагу фіатній валюті замість криптовалют, з вас глузуватимуть», – сказав він під час конференції Web Summit. Разом з тим, він закликав до розробки простіших криптовалютних рішень, які швидко зможуть отримати масову адаптацію.

За даними Bloomberg, кількість запитів «купити біткойни» в Google Trends істотно перевищила кількість запитів «купити золото», і цей розрив збільшується. Даний сервіс досить точно відображає тренди на ринку, і часто збільшення пошукових запитів прямо корелює з рухом тренду. Хоча це може говорити про формування бульбашки, яку рухає масовий інтерес непрофесійних трейдерів і приватних осіб.

Аналіз криптовалют: скасування форку стало «пальним» для злету

Технічний аналіз курсу біткойна (BTC/USD, Bitfinex)

Аналіз криптовалют: скасування форку стало «пальним» для злету

Аналіз 4-годинного графіка показує, що прогноз минулого тижня практично повністю виправдався. Біткойн, вийшовши з масивного підвищуючого каналу, різко пробив середину каналу і протестував рівень відскоку 0.382 від вересневого рівня. Подальший підвищувальний тренд, найімовірніше, є імпульсом від загальної низхідній корекційної АВС-хвилі.

На графіку видно, що він не зміг закріпитися в межах каналу і розвернувся вниз. У більшості випадків графік біткойна показує короткострокове повернення на рівень попереднього максимуму swing high. Отже, ми чекаємо короткостроковий рух до рівня 4950. RSI підтверджує гіпотезу, не зумівши пробити важливий рівень у 60 пунктів. Обидві ковзаючі, SMA 20 і SMA 50, показують досить стійкий знижувальний тренд, але Stochastic RSI знаходиться в дивергенції з трендом.

Основні цінові очікування на ринку зараз пов'язані з корекцією, оскільки ми бачимо ймовірне завершення п'ятихвильової структури на біткойн. Корекційні фази у біткойна тривають в середньому 20 днів, отже,  ми можемо розраховувати на стійку зміну тренду не раніше кінця листопада, якщо не станеться значних анонсів або подій.

Інші помітні цінові рухи ринку криптоактивів минулого тижня:

Ethereum Classic (ETC) за тиждень очікувано виріс на 63%, до максимуму $21,75 за кілька днів до ключової конференції ETC Summit, яка проходить в Гонконзі 13–14 листопада.

Dash зробив різкий стрибок, додавши 90% за тиждень, і показав максимум у $504, завдяки анонсу про зміну розміру блоку і випуску нового софта для майстер-нод (комп'ютерів, що містять повну версію блокчейну), що підвищить швидкість транзакцій і зручність користування. Ця криптовалюта прагне посісти перше місце в проведенні мікроплатежів і повсякденних транзакцій та вже набула досить великої популярності в США.

Даний аналіз не є інвестиційними рекомендаціями і слугує інформаційним матеріалом. Будь-які рішення, пов'язані з купівлею або продажем криптовалют і криптоактивів, повинні бути зроблені після ретельного індивідуального аналізу. Зв'язок з автором: skalinin@legalblockbit.com

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті