Аналіз криптовалют: біткойни продовжують висхідний тренд

Аналіз криптовалют: біткойни продовжують висхідний тренд

Альткойни додали в капіталізації $110 млрд

Этот материал также доступен на русском
Аналіз криптовалют: біткойни продовжують висхідний тренд
Фото: pixabay.com

На тижні з 11 по 18 грудня ринок криптоактивів продовжив своє зростання за всіма параметрами: зростання біткойнів і альткойнів, зростання капіталізації і обсягу продажів. У цьому помітна відмінність від попереднього тижня, коли основним каталізатором зростання був біткойн. У цілому ринок почав показувати уповільнення зростання курсу біткойнів, оскільки роздрібні інвестори в основній масі вже вичерпали поточні обсяги ліквідності, а інституційні інвестори очікували запуску торгів ф'ючерсами на біткойни на другому американському майданчику – СМЕ. Вартість біткойна досягла чергового максимуму – в першу чергу на очікуваннях, що ф'ючерси сприятимуть встановленню нових цінових горизонтів. Будь-яка пропозиція практично відразу викуповувалася, і вартість біткойнів без особливих корекцій досягла історичного максимуму в $20 089, згідно з даними Coinmarketcap. Основною подією, однак, став початок ралі альткойнів – вони додали в капіталізації $110 млрд.

Біткойн встановив свій черговий ціновий рекорд, досягнувши середньозваженої ринкової ціни у $20 089 за 1 BTC. При цьому за звітний тиждень ціна криптовалюти підвищилася на вражаючі 36,6%. Лідируючою торговою парою стала USD/BTC – 42,6%, далі йдуть JPY/BTC – 22,1% і KRW/BTC – 14,3%.

Загальна капіталізація на закритті періоду склала $587,1 млрд, що майже на $180 млрд більше за показник минулого тижня в $410,4 млрд. Домінування BTC у валютному кошику триває, досягнувши 62,8%, або близько $326,1 млрд, що є абсолютним рекордом. Частка Ethereum (ETH) – 10,3%, Bitcoin Cash (BCH) – 5,4%, Ripple – 2,2%, Litecoin – 1,9%. Зведений індекс MVIS Crypto Compare Digital Assets 10, що відображає цінові рухи 10 лідируючих криптоактивів за розміром і ліквідністю, закрився на позначці $9882 (+ 50,8%).

Також за минулий тиждень на курс біткойна впливали декілька чинників. Серед них:

Запуск торгівлі ф'ючерсами на другому американському майданчику, CME. Саме цих торгів чекали у першу чергу, оскільки СМЕ є найбільшим майданчиком з торгівлі деривативами. Від ціни, що формується цими ф'ючерсами, було б зрозуміло, в який бік «дивиться» біткойн. Перші 18 контрактів відкрилися за ціною вище $20 000. Однак опісля ціна на січневі контракти закріпилася в районі $18 500, як і було в попередньому випадку з ф'ючерсами на торгах на CBOE. У цілому можна констатувати, що запуск торгів докорінно не вплинув на ціну біткойна на спотовому ринку, і всі цінові премії вже були закладені в курс криптовалюти ще до початку торгів.

Комісія з торгівлі ф'ючерсами і біржовими товарами США (CFTC) опублікувала посібник з торгівлі, і як визначати, чи доставлений «товар» з точки зору володіння, чи ні. У ньому наводяться чіткі рекомендації та приклади, як контролювати і фіксувати факт передачі активу. Нагадаємо, Комісія вже більше двох років трактує біткойни і криптовалюти як «вид товару».

Кілька ключових міністерств і відомств Південної Кореї випустили спільну заяву, що в країні зростає неконтрольоване використання криптовалюти, що веде до збільшення числа пірамід і шахрайських схем. У країні великого поширення набули позабіржові угоди (OTC) і угоди безпосередньо між приватними особами, що призводить до зростання махінацій. Основні вимоги, які будуть застосовані до обігу біткойнів і криптовалют: заборона на торги іноземним громадянам; отримання спеціальних ліцензій для бірж з обігом понад $9 млн на день; обмеження інвестиційних схем з ознаками «піраміди», посилення заборони ICO.

Японський інтернет-гігант, корпорація GMO Internet Group оголосила, що незабаром її співробітники зможуть отримувати зарплату в біткойнах. З лютого 2018 року розпочнеться програма з впровадження нової системи винагороди, і понад 4000 співробітників зможуть нею скористатися через власний токен GMO coin. Буде встановлено ліміт від $88 до $880, у рамках якого працівники зможуть отримувати криптовалюту.

Технічний аналіз курсу біткойнів

Аналіз криптовалют: біткойни продовжують висхідний тренд

Біткойн продовжує свій висхідний тренд. На 4-годинному графіку видно, що лінія тренду не пробита, хоча ключовий рівень $17 250, який вже кілька разів виступав опорою й підтримкою, вже близько. При його пробитті курс може опуститися в короткостроковій перспективі в діапазон $15 480 і $16 335, що є рівнями 0,618 і 0,5 від локального мінімуму.

При утриманні цих позицій курс може знову опинитися в районі $20 000 на припливі нових покупців і за умови, що всі просідання будуть швидко викуповуватися. Однак, якщо курс не зможе втриматися в цьому діапазоні (на що вказують зниження динаміки змінних середніх), ми можемо опинитися в районі $13 000–14 000, що можна вважати хорошим рівнем входження у ринок. На це також вказують дивергенції (різноспрямованість трендів) в RSI – тренд вниз, а також неможливість перейти в «бичачу» зону вище рівня 60. А ще – зниження обсягів торгів при підвищенні ціни.

Інші помітні цінові рухи у першій 20-ці криптоактивів минулого тижня:

  1. XRP, токен платіжної системи транскордонних платежів Ripple, піднявся практично на 400% на інформації, що його технологію тестують між собою банки Південної Кореї і Японії.
  2. BCH (BCash), форк біткойна, який позиціонує себе як більш зручний засіб розрахунку, і QTUM, інструмент виконання смарт-контрактів на блокчейні біткойна, піднялися на 66% і 276% відповідно на інформації, що вони можуть бути розміщені в лістингу великої американської біржі GDAX. Висока також ймовірність появи BCH або XRP на найбільшій американській біржі Coinbase.

Даний аналіз не є інвестиційними рекомендаціями і служить інформаційним матеріалом. Будь-які рішення, пов'язані з купівлею або продажем криптовалют і криптоактивів, мають бути зроблені після ретельного індивідуального аналізу. Зв'язатися з автором: skalinin@legalblockbit.com.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті